Gandalf vs Batman? Warner Bros. ma pracować nad bijatyką w stylu Smash Bros

Mikołaj Ciesielski
2021/10/26 08:35
0
0

Znany insider potwierdza plotki i zdradza kilka szczegółów na temat produkcji.

Gandalf vs Batman? Warner Bros. ma pracować nad bijatyką w stylu Smash Bros

Super Smash Bros. Ultimate to jedna z najpopularniejszych gier dostępnych na konsoli Nintendo Switch. Nic więc dziwnego, że zarówno sukces wspomnianej produkcji, jak i serii, przyciągnął uwagę innych firm, które także chciałby stworzyć bijatykę, w której spotkają się różni bohaterowie z należących do danej korporacji marek. Na rynku dostępne jest już przecież Nickelodeon All-Star Brawl, ale okazuje się, że podobny projekt o roboczej nazwie Multiversus rozwija także Warner Bros.

Powyższe rewelacje pojawiły się pierwotnie na forum Reddit, gdzie ujawniono, że amerykańskie przedsiębiorstwo pracuje nad bijatyką, w której miałyby pojawić się postacie z marek należących do firmy. Mowa tutaj o takich franczyzach jak DC Comics, Władca Pierścieni, Mad Max, liczne bajki i animacje, a nawet Harry Potter. Już dzień później doniesienia te doczekały się potwierdzenia ze strony Jeffa Grubba – branżowego insidera oraz dziennikarza Venture Beat, który zdradził kilka dodatkowych szczegółów dotyczących Multiversus.

Grubb potwierdza, że projekt ma być platformową bijatyką w stylu Smash Bros. od Nintendo, a w grze mają pojawić się m.in. Kudłaty ze Scooby-Doo, Gandalf z Władcy Pierścieni, Tom & Jerry czy też Batman, a także cała masa innych bohaterów. Dziennikarz podkreśla jednak, że za projekt nie odpowiada NetherRealm Studios, jak informowano na forum Reddit.

Insider twierdzi, że WB Interactive zaprosiło już pierwszych graczy do przetestowania Multiversus. Wczesne opinie zdradzają rzekomo, że produkcja wydaje się mieć ograniczony budżet, a samo Warner Bros. rozważa podobno udostępnienie gry w modelu free-to-play. Firma ma zamiar rozwijać produkcję za sprawą DLC, które wzbogacałyby tytuł o nowe postacie. Grubb zdradza, że w Multiversus mają pojawić się bohaterowie z Kosmicznego Meczu, w tym pewne aktywna gwiazda amerykańskiej ligi NBA.

Oczywiście powyższe doniesienia nie doczekały się jeszcze komentarza ze strony Warner Bros. i choć sam Jeff Grubb uważany jest za wiarygodne źródło informacji, to jak zawsze w takich przypadkach radzimy podchodzić do przedstawionych rewelacji z dystansem. Trzeba jednak przyznać, że projekt zapowiada się obiecująco, głównie ze względu na pokaźną liczbę marek i postaci, którymi dysponuje Warner Bros. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak cierpliwie czekać na oficjalne informacje i pierwsze materiały.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!