W Star Wars Outlaws odwiedzimy Tatooine. W grze ma pojawić się również Jabba

Mikołaj Ciesielski
2023/07/24 08:10
1
0

Ubisoft prezentuje lokacje i nie tylko.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Star Wars Outlaws powinno przypaść do gustu miłośnikom oryginalnej trylogii. Tymczasem w sieci pojawiły się kolejne szczegóły na temat wspomnianej produkcji Ubisoftu. Francuska firma opublikowała bowiem nowy materiał promocyjny, w którym przedstawiono dwie planety. Potwierdzono również, że w grze sporą rolę ma odegrać dobrze znana fanom Gwiezdnych wojen postać.

W Star Wars Outlaws odwiedzimy Tatooine. W grze ma pojawić się również Jabba

Star Wars Outlaws z prezentacją lokacji. Gracze odwiedzą Tatooine i spotkają Jabbę

Nowy materiał zza kulis Star Wars Outlaws został z zaprezentowany z okazji San Diego Comic-Con. Jak wspomnieliśmy wyżej, wideo pozwala przyjrzeć się dwóm planetom. Pierwszą z nich jest Tatooine, której raczej nie trzeba przedstawiać miłośnikom Gwiezdnych wojen. Drugą natomiast jest Toshara, która dzięki nadchodzącej produkcji Ubisoftu zadebiutuje w uniwersum Star Wars.

Julian Gerighty – reżyser kreatywny gry – udzielił wywiadu redakcji IGN, w którym poinformował, że Toshara inspirowana jest wschodnioafrykańską sawanną. Matt Martin, czyli starszy dyrektor kreatywny w Lucasfilm, poinformował natomiast, że wspomnianą planetę stworzona w systemie 80/20. Oznacza to, że w 80% przypomina ona Ziemię, a pozostałe 20% to elementy fantastyczne charakterystyczne dla uniwersum Star Wars.

GramTV przedstawia:

Potwierdzono również, że w Star Wars Outlaws pojawi się Jabba the Hutt, czyli postać, która powinna być świetnie znana miłośnikom filmowej sagi. Z relacji deweloperów wynika, że Jabba ma odegrać dość sporą rolę we wspomnianej produkcji. Gracze będą mogli bowiem odwiedzić jego siedzibę i nawiązać z nim współpracę, a następnie poruszać się po „przestępczym półświatku”.

Na koniec przypomnijmy, że Star Wars Outlaws powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Gra ma zadebiutować na wymienionych platformach w 2024 roku, ale na ten moment dokładna data premiery nie jest znana. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że nowa produkcja Ubisoftu skierowana do miłośników Gwiezdnych wojen dostępna będzie na PC wyłącznie w Ubisoft Store.

Komentarze
1
Yosar
Gramowicz
24/07/2023 20:00

Cool. Milion planet w Galaktyce a my wciąż lądujemy na tym przeuroczym Tatooine, gdzie tylko piach, piach, więcej piachu i jeszcze więcej piachu. I której Luke Skywalker szczerze na dodatek nienawidził. Wciel się w Luke'a Skywalker'a i znienawidź Tatooine i ty!