W GTA 6 spędzimy 500 godzin? Branżowy analityk o skali produkcji Rockstara

Mikołaj Ciesielski
2022/03/08 14:25

Zdaniem Michaela Pachtera kolejna odsłona serii Grand Theft Auto jest rozwijana od 2014 roku.

Na początku lutego Rockstar poinformował, że trwają „aktywne prace” nad GTA 6. Wiele wskazuje jednak na to, że na oficjalną prezentację gry przyjdzie nam nieco poczekać. Tymczasem zdaniem Michaela Pachtera, amerykańskiego analityka gier wideo, kolejna odsłona serii Grand Theft Auto jest rozwijana od 2014 roku, a długi czas produkcji wynika rzekomo z ogromnej skali projektu. Według Pachtera GTA 6 ma dostarczyć około 500 godzin rozrywki i umożliwić swobodne podróżowanie między miastami znanymi z poprzednich części cyklu.

GTA 6 jest rozwijane od 2014 roku. Być może nie pisali kodu, gry zastanawiali się nad historią, ale w 2015 roku pisali już kod. Do każdego, kto jest tak naiwny, by sądzić, że Rockstar zatrudniający 2000 osób siedzi na tyłkach i zbija bąki… Nie, nie robią tego, ci faceci pracują nad tworzeniem niesamowitych treści, ale [produkcja – dop. red.] GTA VI zajmie 10 lat lub więcej” – twierdzi Pachter (dzięki Wccftech).

Powodem jest, jak rozumiem, chęć umieszczenia w jednej grze Vice City, San Andreas, Liberty City i Europy, w tym na pewno Londynu. Będziecie mogli udać się w dowolne z wymienionych miejsc, a w trakcie wykonywania misji odwiedzicie każde z nich” – dodaje wspomniany analityk.

To prawdopodobnie będzie 400 lub 500 godzin gry […]. Nad tym właśnie pracują, w to właśnie zamienili GTA 6. Rozumiem ich podejście, wycenią grę na 60 dolarów, a następnie dadzą graczom możliwość zabawy online, gdzie użytkownicy będą musieli przemycać narkotyki z Londynu do Los Angeles […]. Zamierzają zrobić te wszystkie naprawdę fajne rzeczy” – kończy.

Oczywiście powyższe rewelacje nie doczekały się komentarza ze strony deweloperów ze studia Rockstar, dlatego jak zawsze w takich przypadkach radzimy podchodzić do przedstawionych informacji z dystansem. Warto również wspomnieć, że na ten moment nie znamy nawet przybliżonej daty premiery GTA 6. Nie wiemy też, na jakich konkretnie platformach pojawi się nowa odsłona serii Grand Theft Auto.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
przemek kozik
Gramowicz
12/03/2022 23:35

Super nie mogę się doczekać kiedy zagram w GTA 6

Gregario
Gramowicz
12/03/2022 06:36

Jeśli w GTA6 będą trzy miasta plus jeszcze np. Londyn, to te 400 lub 500 godzin gry jest jak najbardziej realne. Po prostu 3/4 tego czasu (albo jeszcze więcej) gracze zmarnują na przemieszczanie się po tym ogromnym świecie :D Skąd się ten analityk urwał?

FromSky
Gramowicz
08/03/2022 19:00

Nie mogli zacząć pracy na poważnie przed Red Dead Redemption 2 czyli od 2018, 500 godzin w singlu nie ma sensu, główna fabułą to max 50-60 godz dla dowolnej gry AAA a i tak zawsze sie to wiąże ze sztucznym wydłużaniem. Trzech miast plus czegoś w Europie nie ma sensu komentować