Vin Diesel nie był pierwszym wyborem do głównej roli w Szybkich i wściekłych

Radosław Krajewski
2023/05/22 15:30
1
0

Inny aktor mógł zostać głową rodziny.

Ciężko wyobrazić sobie innego aktora, który zostałby twarzą serii Szybcy i wściekli, niż Vin Diesel. Aktor stał się nie tylko główną gwiazdą franczyzy, ale również jej twórcą, który decyduje o rozwoju i kształcie marki. Ale okazuje się, że pierwotnie Universal Pictures chciało do tej roli zupełnie innego aktora.

Vin Diesel nie był pierwszym wyborem do głównej roli w Szybkich i wściekłych

Timothy Olyphant był przymierzany do roli Doma Toretto w Szybkich i wściekłych

W 2001 roku Vin Diesel znany był z roli Riddicka w Pitch Black i ze Stalowego Giganta, któremu podkładał głos. Aktor stał się wielką gwiazdą dopiero po roli w Szybkich i wściekłych, ale jak wspomina producent serii, Neal H. Moritz, władze wytwórni zgodziły się dać zielone światło temu projektowi, jeżeli twórcom udałoby się namówić Timothy’ego Olyphanta. Aktor dopiero co wystąpił w Krzyku 2 oraz 60 sekund, dlatego studio było zainteresowane powierzeniem mu głównej roli.

Studio powiedziało: „Jeśli uda ci się namówić Timothy'ego Olyphanta do zagrania tej roli, damy zielone światło”.

GramTV przedstawia:

Olyphant nie był jednak zainteresowany tą rolą i odmówił propozycji. Wtedy stwierdzono, że Vin Diesel będzie dobrym wyborem i Universal Pictures w końcu zgodziło się na realizację Szybkich i wściekłych. Tej decyzji z pewnością nie żałują.

Komentarze
1
Crask
Gramowicz
22/05/2023 15:47

Chyba raczej Pitch Black?