Viaplay ma zniknąć z Polski. Poznaliśmy ewentualny termin końca działalności platformy

Radosław Krajewski
2023/09/19 17:30
0
0

Co dalej z prawami sportowymi i filmami?

Pod koniec lipca Viaplay ujawniło swój nowy plan restrukturyzacji, który objął wycofanie swojej działalności z wielu rynków, w tym również w Polsce. Wtedy nie było jasne, do kiedy platforma streamingowa będzie działać w naszym kraju. Teraz serwis WP Sportowe Fakty ujawnił według swoich nieoficjalnych źródeł, że Viaplay zniknie z naszego rynku do końca bieżącego roku.

Viaplay ma zniknąć z Polski. Poznaliśmy ewentualny termin końca działalności platformy

Viaplay w Polsce tylko do końca roku

Konkretna data nie została ujawniona, ale jak podał serwis WP Sportowe Fakty platforma ma być dostępna w Polsce „najdłużej do końca tego roku”. Niedługo mają rozpocząć się negocjacje w sprawie sprzedaży praw telewizyjnych do konkretnych rozgrywek, zarówno piłkarskich, jak i innych dyscyplin sportowych.

GramTV przedstawia:

Według medialnych doniesień Canal+ będzie starał się odzyskać pełne prawa do Premier League, czyli najwyższej klasy angielskich rozgrywek. Z kolei Polsat zamierza przejąć transmisję meczów Ligi Europy i Ligi Konferencji Europa. Przypomnijmy, że firma posiada już prawda do Ligi Mistrzów, a teraz może skompletować wszystkie europejskie puchary.

Do rozdzielenia pozostaną jeszcze licencje na wyścigi Formuły 1 oraz gale KSW. Nie wiadomo również, co stanie się z filmami i serialami, które ekskluzywnie znalazły się na platformie Viaplay. Możemy podejrzewać, że część z obecnej oferty tytułów trafi do innych platform, zaś niektóre przestaną być w ogóle dostępne.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!