W społeczności Valorant zawrzało. Riot Games będzie nagrywać czat głosowy

Wincenty Wawrzyniak
2021/05/03 15:30
1
0

Pod koniec ubiegłego miesiąca przedstawiciele Riot Games poinformowali o zaktualizowaniu warunków użytkowania i polityki prywatności w grze Valorant.

Jak podaje serwis Polygon, 30 kwietnia bieżącego roku Riot Games wprowadziło zmiany do warunków użytkowania oraz polityki prywatności w grze Valorant. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać, że deweloperzy będą nagrywać użytkowników korzystających ze wbudowanego w produkcję czatu głosowego w celu walki z toksycznymi zachowaniami, które są niemałym problemem w grze. Nagrania zostaną ocenione wyłącznie wtedy, gdy twórcy otrzymają specjalne zgłoszenie; cała reszta plików będzie przechowywana tymczasowo i usuwana – podobnie, jak ma to miejsce w przypadku czatu tekstowego.W społeczności Valorant zawrzało. Riot Games będzie nagrywać czat głosowySpołeczność podzieliła się na dwa obozy. Jednym się to nie podoba, drudzy są przekonani, że to chyba już ostateczna i jedyna opcja, która mogłaby poprawić fatalną sytuację. Pozostali twierdzą, że ostatecznie i tak wszystko będzie po staremu – Riot Games na pewno zwróci uwagę wyłącznie na ekstremalne przypadki. Co jednak ciekawe, deweloperzy zaznaczyli, że testowanie nowego rozwiązania rozpocznie się na serwerach Ameryki Północnej, zaś w przyszłości może pojawić się również w innych grach firmy.

Pozostaje czekać – zobaczymy, czy nagrywanie czatu głosowego rzeczywiście cokolwiek da. Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Valorant zadebiutowało 2 czerwca ubiegłego roku wyłącznie na komputerach osobistych. Zainteresowanych zapraszamy do lektury naszej recenzji.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Gumiaczek
Gramowicz
03/05/2021 16:46

Jak to możliwe że ciągle coś robią dla "poprawy sytuacji" a wciąż to wszystko nie działa? Grałem w lola przez lata zreportowałem dosłownie tysiące ludzi którzy byli obrzydliwe toksyczni. Pisałem czasami nawet na forum i wysyłałem screeny z groźbami karalnymi, rasistowskimi. Ale jedyne co dostawałem w zamian to przeprosiny i przykro nam że cie to spotkało. Przez kilka lat dostałem może z 10 powiadomień że gracz którego reportowałem został ukarany.