Uniwersum Paranormal Activity doczeka się gry. Fani horrorów muszą uzbroić się w cierpliwość

Patrycja Pietrowska
2024/02/28 13:15
1
0

Znana seria horrorów z gatunku found footage ma otrzymać grę wideo.

Jedną z bardziej znanych serii horrorów filmowych jest z pewnością Paranormal Activity. Pierwsza część filmu z gatunku found footage zadebiutowała w 2007 roku i zdobyła spore grono fanów. Jak się okazuje, grupa zwolenników uniwersum będzie mogła poszerzyć się o miłośników gier wideo, jednak zainteresowani będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Uniwersum Paranormal Activity doczeka się gry. Fani horrorów muszą uzbroić się w cierpliwość

Pojawiła się zapowiedź nowej gry w uniwersum Paranormal Activity

Jak przekazuje serwis Variety, w 2026 roku w ręce graczy ma trafić produkcja oparta na serii horrorów Paranormal Activity. Za grę odpowiedzialne będzie studio DreadXP, które ma na swoim koncie między innymi The Mortuary Assistant. W sieci pojawił się krótki teaser informujący o tym, że projekt jest obecnie w trakcie rozwoju.
Według DreadXP gra w uniwersum Paranormal Activity ma wprowadzić przełomowy styl found footage „w zaskakujący nowy sposób, zanurzając w historii, która rozszerza wiedzę i świat filmów”. Zgodnie z przekazanymi przez twórców informacjami, tytuł ma oferować zaawansowany system straszenia, który będzie dynamicznie zmieniać intensywność w zależności od podjętych przez graczy działań. Warto również dodać, że produkcja ma trafić na wiele platform.
Jesteśmy podekscytowani współpracą z Paramount Game Studios i możliwością przybliżenia świata Paranormal Activity graczom na całym świecie. Filmy są przesiąknięte bogatą historią i pomysłowymi sposobami na straszenie widzów, a pod kierownictwem dyrektora kreatywnego Briana Clarke'a, gra wideo DreadXP Paranormal Activity będzie honorować te podstawowe założenia i zaoferuje fanom horrorów jedną z naszych najbardziej przerażających gier. – przekazuje Patrick Ewald z DreadXP.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Bruce_666
Gramowicz
28/02/2024 13:23

Mnie pierwsza część straszliwie wynudziła. Nie rozumiem fenomenu tej serii. Ot, statyczna kamera i czasami są jakieś nawiedzone akcje. Nie ma nic, czego by nie było w setkach tego typu produkcjach.