Uncharted doczeka się drugiego filmu? Szef Sony zapowiada nową serię filmową

Radosław Krajewski
2022/02/22 11:00
0
0

Sony Pictures jest zadowolone z wyników osiągniętych przez Uncharted. Zapowiedź kontynuacji to kwestia czasu.

Uncharted doczeka się drugiego filmu? Szef Sony zapowiada nową serię filmowąPowstająca od kilkunastu lat ekranizacja przygód Nathana Drake’a w miniony piątek wreszcie zadebiutowała w kinach. Produkcja pomimo nieprzychylnych ocen krytyków przyciągnęła do siebie widzów, zaliczając świetny wynik otwarcia w Ameryce, który uplasował Uncharted na czwartym miejscu najlepszych otwarć ekranizacji gier. Również na pozostałych rynkach superprodukcja z Tomem Hollandem radzi sobie nadzwyczajnie dobrze i pozwala myśleć, że kosztujący 120 milionów dolarów film, będzie miał szansę zwrócić cały budżet. Nic więc dziwnego, że po zaledwie czterech dniach szef Sony Pictures ogłosił sukces i zapowiedział, że produkcja jest początkiem „nowej hitowej serii”.

Z ponad 100 milionami dolarów w kasach na całym świecie w ciągu zaledwie jednego weekendu i 90% pozytywnym wynikiem publiczności w Rotten Tomatoes, Uncharted stało się nową hitową serią filmów. […] Wynikający z tego wpływ jest po raz kolejny dowodem na niezrównaną kulturową moc prawdziwych filmów. Po Venom 2: Carnage, Pogromcach duchów. Dziedzictwo i Spider-Man: Bez drogi do domu, Uncharted to kolejny cios dla kinowych pesymistów i kolejny dowód na skuteczność naszego modelu – napisał w oświadczeniu Tom Rothman, prezes Sony Pictures Motion Picture Group.

GramTV przedstawia:

Jak wiemy z poprzednich zapowiedzi szefa wytwórni, Sony chce rozwijać swój filmowo-serialowy świat oparty na markach PlayStation, a Uncharted właśnie przetarł ku temu szlak. Produkcja udowodniła, że ekranizacje gier mogą przyciągnąć do kin nie tylko graczy, ale również widzów nieznających oryginału, którzy są żądni rozrywki. Tym samym możemy oczekiwać, że za kilka miesięcy Sony ogłosi kolejne plany związane z filmową serią Uncharted.

Reżyserem Uncharted jest Ruben Fleischer, twórca dwóch części Zombieland oraz pierwszej odsłony Venoma. W obsadzie znaleźli się: Tom Holland, Mark Wahlberg, Antonio Banderas, Sophia Ali oraz Tati Gabriella. Film na polskich ekranach zadebiutował 18 lutego 2022 roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!