Twórcy Euro Truck Simulator wesprą Ukrainę. Wydadzą specjalne DLC

Smolak
2022/03/01 07:30
0
0

Część zespołu została oddelegowana do tworzenia specjalnego dodatku. Dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.

Wojna w Ukrainie trwa. Każda osoba potępiająca rosyjską inwazję chce pomóc i robi, co może, by wesprzeć jej ofiary. Przygotowaną przez nas listę oficjalnych zbiórek i akcji możecie znaleźć tutaj. Pomóc zdecydowali się też twórcy ze studia SCS Software, którzy są autorami niezwykle popularnych gier z serii Euro Truck Simulator. Stworzą oni specjalne DLC zatytułowane Ukrainian Paint Jobs Pack. Dochód ze sprzedaży rozszerzenia zostanie w 100% przekazany potrzebującym. Nie znamy zbyt wielu szczegółów, ale deweloperzy postarają się, by dodatek jak najszybciej trafił na Steam, gdyż pomoc potrzebna jest pilnie. Rozszerzenie trafi zarówno do Euro Truck Simulator, jak i Euro Truck Simulator 2.

Twórcy Euro Truck Simulator wesprą Ukrainę. Wydadzą specjalne DLCW wydanym przez SCS Software oświadczeniu mogliśmy przeczytać o innych formach wsparcia. Studio przesłało już ponad 20 tysięcy euro i zapowiadają kolejne wpłaty oraz akcje. Pomoc przekazana została również pracownikom firmy, którzy pochodzą z Ukrainy. Jest to nie tylko wsparcie finansowe, ale również psychologiczne. Więcej informacji możecie przeczytać na blogu dewelopera.

SCS Software w najbliższym czasie stanie przed jeszcze jedną trudną decyzją. Akcja dodatku Heart of Russia, nad którym obecnie pracują skupia się bowiem na Rosji. DLC zapowiedziane zostało w marcu ubiegłego roku. Ciężko przewidzieć, czy obecna sytuacja będzie miała wpływ na dalsze losy rozszerzenia.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!