Twitter Blue już dostępne w Polsce. Cena i szczegóły dotyczące subskrypcji

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/05 16:30

Poznaliśmy szczegóły na temat subskrypcji oraz polską cenę, która z jakiegoś powodu różni się w zależności od platformy sprzętowej.

Mimo wątpliwego odbioru ze strony użytkowników i nawet tymczasowego zniknięcia usługa subskrypcyjna Twitter Blue została udostępniona w Polsce (przedstawiciele portalu społecznościowego udostępnili ją w sumie w kolejnych 20 państwach). Postanowiliśmy więc przyjrzeć się najważniejszym informacjom na temat abonamentu; niektóre mogą Wam się jednak nie spodobać.

Twitter Blue już dostępne w Polsce. Cena i szczegóły dotyczące subskrypcji

Twitter Blue już dostępne w Polsce – szczegóły

Twitter Blue zapewnia dostęp do takich udogodnień jak:
  • możliwość edytowania postów przez 30 minut (maksymalnie 5 razy);
  • zwiększenie maksymalnej długości wpisów (tweetów) do 4 tysięcy znaków;
  • dodatkowe opcje personalizacji portalu w postaci folderów czy zdjęć profilowych z NFT itp.;
  • możliwość publikowania filmów trwających do 60 minut (rozmiar pliku nie może przekraczać 2 GB w rozdzielczości 1080p);

W przyszłości abonenci mają także cieszyć się o połowę zmniejszoną liczbą reklam.

GramTV przedstawia:

Prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjną kwestią są ceny. Te bowiem różnią się w zależności od platformy, na której użytkownik dokonuje zakupu:

  • zakup poprzez stronę Twitter.com – 36 zł/miesiąc lub 374,99 zł/rok
  • zakup na urządzeniach iOS lub Android – 49 zł/miesiąc lub 514,99 zł/rok

Na sam koniec warto zaznaczyć, że Twitter Blue może być zakupiony przez konta istniejące dłużej niż 90 dni oraz posiadające zweryfikowany numer telefonu.

Komentarze
4
Gumiaczek
Gramowicz
05/03/2023 20:36

Twitter to coraz większe bagno. Z jednej strony prosty i szybki. Gdy się obserwuje jakieś ciekawe osoby jest git. Ale wejście w komentarze to już inny wymiar. Bot na bocie siedzi. Spam teorii spiskowych, propaganda walczy z inną propagandą. Masakra. 

Kafar
Gramowicz
05/03/2023 18:56

Jestem rozczarowany ceną, co prawda do swojego użytku żaden Blue mi nie potrzebny. Jednak liczyłe mże skoro mówili że cena będzie dostosowana do kraju to jednak to będzie niższa kwota. Nawet stawiałem coś około 10zł za miesiąc. 36 za głupi portal społecznościowy o bardzo niskim poziomie to trochę śmieszna cena.

dariuszp
Gramowicz
05/03/2023 17:47

Ta różnica cen wynika z tego że Apple sobie bierze prowizje od wszystkich transakcji na swoich urządzeniach a korporacja nie chce łyknąć różnicy.

SebekPL2
Gramowicz
05/03/2023 16:19

Jakby był Twitter White to bym kupił ;)