Total War: Warhammer 3 – przyjrzyjcie się bliżej nowej frakcji

Jakub Smolak
2023/03/16 08:45
1
0

Obszerny materiał z dodatku Forge of the Chaos Dwarfs.

Według wcześniejszych zapowiedzi Total War: Warhammer 3 ma doczekać się w tym roku trzech rozszerzeń. Dodatek zatytułowany Forge of the Chaos Dwarfs trafi do gry już w kwietniu. Niedawno ekipa Creative Assembly pochwaliła się krótkim trailerem prezentującym DLC. Tym razem dostaliśmy obszerny materiał, na którym możemy podziwiać największą atrakcję dodatku czyli nową frakcję.

Total War: Warhammer 3 – przyjrzyjcie się bliżej nowej frakcji

Krasnoludy Chaosu w Forge of the Chaos Dwarfs

Na zaprezentowanym wideo możecie zobaczyć, jak Krasnoludy Chaosu radzą sobie w akcji. Twórcy przybliżają nam najistotniejsze cechy i zdolności nowej frakcji. Oczywiście, nie zabrakło momentów, w których możemy podziwiać ich jednostki na polach bitew.

„Poszerzaj granice, wykorzystuj zasoby i zdominuj Stary Świat jako Astragoth Żelazna Ręka, Drazhoath Popielny lub Zhatan Czarny. Nowa rasa stosuje unikatowe mechaniki i jednostki, które mogły się zrodzić tylko w spaczonych umysłach krasnoludów Chaosu. Ich poczynania nie mają wpływu na losy Ursuna w kampanii Królestwa Chaosu, gdyż rasa ta ma własne przerażające cele, do których dąży” – czytamy w opisie rozszerzenia.

GramTV przedstawia:

Rozszerzenie zadebiutuje na rynku 13 kwietnia, a zainteresowani już teraz mogą składać zamówienia przedpremierowe. DLC Forge of the Chaos Dwarfs zostało wycenione na 89 złotych, ale aktualnie możecie je nabyć z 10-procentową zniżką.

Przypomnijmy jeszcze na sam koniec, że Total War: Warhammer III zadebiutowało na rynku 17 lutego 2022 roku i jest dostępne wyłącznie na PC. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat samej gry, zapraszamy do lektury przygotowanego przez nas tekstu: Finał trylogii totalnej - recenzja gry Total War: Warhammer III.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
16/03/2023 09:37

Frakcja wygląda ciekawie i dobrze że mają unikatowy "cel kampanii", bo "ratowanie miśka" już się troche przejadło. Wydaje mi się w Warhammer Fantasy frakcja jest mocno inspirowana kulturą Mezopotami/Babilonu i to oddali dobrze. CA robi dobrą robotę bo to jak przedstawiają niektóre jednostki/potwory (Kroxigory! I wogóle Jaszczuroludzie/Seraphony) wychodzi im lepiej niż GW w mojej opinii.

Przy okazji dodatku widzę wybuchła też debata o podowyżkę ceny dla "frakcyjnego" DLC o jakieś 20%. Zważywszy na wszechobecną drożyznę i to że np. gry na PS5 kosztują po 300 zł, to wcale mnie te podwyżki nie zaskakują...