To nie Carrie Fisher miała zagrać księżniczkę Leię. Inna znana aktorka odrzuciła rolę

Krzysztof Żołyński
2024/01/20 09:30
0
0

Czy wyobrażacie sobie postać księżniczki Lei zagraną przez inną aktorkę niż Carrie Fisher? Jednak tak mogło się stać.

Carrie Fisher jest dzisiaj jedną z ikon kina, a jej najbardziej rozpoznawalną rolą bez wątpienia jest księżniczka Leia z Gwiezdnych Wojen. Okazuje się jednak, że początkowo była inna kandydatka do tej roli i to od jej decyzji zależały losy obsady.

To nie Carrie Fisher miała zagrać księżniczkę Leię. Inna znana aktorka odrzuciła rolę

Pierwszą kandydatką, typowaną do roli Lei przez producentów Gwiezdnych Wojen, była… Jodie Foster. Aktorka ujawniła ten skrywany przez wiele lata fakt, podczas wizyty w programie The Tonight Show, prowadzonym przez Jimmy’ego Fallona. Jak relacjonowała aktorka, nie mogła zdecydować się na udział w Gwiezdnych Wojnach, ponieważ miała w tamtym czasie podpisany kontrakt z wytwórnią Disney, na rolę w filmie W tamtym czasie nie mogła tego zrobić, ponieważ została już obsadzona w filmie Disneya, Posiadłość Candleshoe.

Jodie Foster jako księżniczka Leia? Tak mogło się zdarzyć

Miałam konflikt w terminarzu, kręciłem film dla Disneya i po prostu nie chciałem się wycofać, ponieważ miałem już kontrakt. Więc tego nie zrobiłem.

GramTV przedstawia:

Jodie Foster bardzo komplementowała występ Carrie Fisher. Jej zdaniem ta rola oczarowała świat i z pewnością pomogła Gwiezdnym Wojnom stać się światowym fenomenem. Aktorka przyznała również, że trudno byłoby jej stworzyć te wszystkie kultowe fryzury, z których znana jest do dziś Leia.

I wykonali niesamowitą robotę. Nie wiem, jak dobra byłabym w tej roli. I mogłabym mieć inne włosy, wiesz?

Kariera Jodie Foster poszła swoją drogą i dzisiaj znana jest z wielu doskonałych ról i z pewnością przejdzie do historii jako wielka aktorka.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!