To koniec Babylon’s Fall. Square Enix zapowiedziało wyłączenie serwerów gry

Mikołaj Ciesielski
2022/09/13 13:25

Produkcja PlatinumGames zakończy swój żywot na początku przyszłego roku.

To koniec Babylon’s Fall. Square Enix zapowiedziało wyłączenie serwerów gry

Babylon’s Fall nie zaliczyło najlepszego startu. Produkcja PlatinumGames zbierała mieszane opinie, a z każdym miesiącem wyniki aktywności prezentowały się coraz gorzej. Deweloperzy nie zamierzali się poddawać i regularnie udostępniali nowe aktualizacje oraz eliminowali kolejne błędy. Square Enix podjęło jednak decyzję, która od dłuższego czasu wydawała się nieunikniona. Firma zapowiedziała bowiem, że na początku przyszłego roku serwery gry zostaną wyłączone.

Square Enix zapowiada wyłączenie serwerów gry Babylon’s Fall

W komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie gry z głębokim żalempoinformowano, że serwery Babylon’s Fall zostaną wyłączone 27 lutego 2023 roku. W związku z podjęciem wspomnianej decyzji „zaplanowane na dużą skalę aktualizacje zostały anulowane”. Deweloperzy zamierzają jednak „wyrazić wdzięczność” wiernym graczom.

Twórcy poinformowali, że do momentu wyłączenia serwerów „planują wdrożyć jak najwięcej wydarzeń i innych inicjatyw”, by w ten sposób podziękować swoim użytkownikom. Warto mieć jednak na uwadze, że w szczytowym momencie w ciągu ostatnich 24 godzin w produkcję PlatinumGames grało na Steam zaledwie 9 osób.

Na koniec przypomnijmy, że Babylon’s Fall zadebiutowało na rynku 3 marca 2022 roku. Produkcja dostępna jest zarówno na komputerach osobistych, jak i konsolach PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!