Tim Burton przyznał, że Michael Keaton „nie miał wielkiej ochoty” powracać do Soku z żuka

Krzysztof Żołyński
2023/09/19 12:55
0
0

Tim Burton ujawnił, że Michael Keaton „nie miał ochoty” powrócić do roli w kontynuacji Soku z żuka.

W wywiadzie dla Brytyjskiego Instytutu Filmowego (BFI) reżyser ujawnił, że aktor początkowo nie chciał ponownie wcielać się w rolę w kontynuacji komedii z 1988 roku.

Tim Burton przyznał, że Michael Keaton „nie miał wielkiej ochoty” powracać do Soku z żuka

Nie chciał tego robić (początkowo) – niekoniecznie miał wielką ochotę, ale muszę powiedzieć, że to najfajniejsze. Przypomniało mi to dawne czasy, tę szaloną rzecz wypuszczoną na plan. Byłem zszokowany, jak łatwo było mu wejść z powrotem w rolę. To było jak opętanie przez demona.

Winona Ryder i Catherine O'Hara również powróciły do obsady sequela, a do tego szalonego miksu dołączyli Jenna Ortega, Justin Theroux, Monica Bellucci i Willem Dafoe.

Michael Keaton mimo oporów powrócił do Soku z żuka

Reżyser stwierdził, że kontynuacja nie jest powrotem do oryginału, ponieważ „nie wydawało mu się, że to pomoże”. Jednak w obu filmach użył tych samych technik filmowych.

GramTV przedstawia:

Skończyło się na podobnym zamyśle – bez efektów cyfrowych, lalek, sznurków, drutów i makijażu, i próbowaliśmy nakręcić film w tym samym duchu. Wszyscy ci aktorzy są naprawdę dobrzy w improwizacji. Ponowna praca z tymi ludźmi i oglądanie ich wszystkich było dla mnie bardzo emocjonalne. To powrót do starych, dobrych czasów.

Przy okazji warto przypomnieć, że produkcja Soku z żuka 2 została wstrzymana przez strajk aktorów, który rozpoczął się w lipcu. Co ciekawe, ekipa musiała zejść z planu dosłownie półtora dnia przed zakończeniem zdjęć. Premiera w związku z tym będzie opóźniona. W tej chwili nie wiadomo, kiedy nastąpi.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!