Threads miało wykończyć Twittera, a tymczasem straciło połowę swoich użytkowników

Krzysztof Żołyński
2023/08/01 17:00
0
0

Wygląda na to, że Threads, czyli alternatywa dla Twittera przygotowana przez firmę Mark Zuckerberg czeka długa droga, jeśli rzeczywiście zamierza rywalizować z Twitterem, przemianowanym na X.

Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, przekazał niedawno swoim pracownikom informację, że pomimo imponującego początku na początku lipca, kiedy około 100 milionów osób aktywowało konto Threads, rozpoczął się gwałtowny spadek zainteresowania nową platformą. Już w ciągu pierwszych pięciu dni dostępności serwisu, ponad połowa jego użytkowników przestała się do niego logować.

Threads miało wykończyć Twittera, a tymczasem straciło połowę swoich użytkowników

Oczywiście, jeśli zarejestruje się ponad 100 milionów ludzi, byłoby wspaniale, gdyby wszyscy lub nawet połowa z nich została. Jeszcze tam nie jesteśmy.

GramTV przedstawia:

Zuckerberg uważa, że spadek liczby użytkowników jest normalny i wierzy, że ilość użytkowników Threads będzie rosła. Sposobem na ich pozyskanie mają być nowe funkcjonalności, a w tym, wersja na komputery oraz uruchomienie wyszukiwarki.

Threads na razie w tyle za Twitterem

Można podejrzewać, że początkowe zainteresowanie nową platformą wynikało ze zniechęcenia dotychczasowych użytkowników Twittera poczynaniami jego właściciela, Elona Muska. Po drugie, Threads jest ściśle zintegrowany z Instagramem, co ułatwia zakładanie kont Threads, zdobywanie obserwujących i znajdowanie innych kont do obserwowania. Jednak poza podobieństwem do Twittera, produkt Mety nie był w stanie zaoferować swoim użytkownikom nic odkrywczego, a był wręcz uboższy i brakowało mu wielu funkcji, których można się spodziewać po takiej aplikacji. Co prawda są zapowiedzi rozszerzania funkcjonalności i już pojawiła się możliwość obserwacji, ale to wciąż za mało, żeby przekonać ludzi, firmy i organizacje do masowego opuszczania Twittera.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!