The Thing: Remastered w produkcji. Jest pierwszy zwiastun odnowionej wersji gry inspirowanej filmem Johna Carpentera

Krzysztof Żołyński
2024/06/11 19:00
1
0

W sieci pojawił się zwiastun The Thing: Remastered zapowiadający tegoroczną premierę reedycji klasycznej gry, inspirowanej słynnym filmem Johna Carpentera.

Nad nową edycją The Thing: Remastered pracuje studio specjalizujące się w remasterowaniu starych hitów, Nightdive Studios. Firma ogłosiła, że powstaje wierna rekonstrukcja trzecioosobowej gry typu survival horror z 2002 roku, inspirowanej klasycznym filmem Johna Carpentera z 1982 roku, The Thing.

The Thing: Remastered
The Thing: Remastered
Informacja prasowa Nightdive Studios

The Thing: Remastered gra dla fanów filmu Johna Carpentera

The Thing: Remastered to kontynuacja klasycznego horroru Johna Carpentera z 1982 roku, w którym kapitan Blake z sił specjalnych armii Stanów Zjednoczonych zostaje wysłany na placówkę na Antarktydzie, aby odkryć, co stało się z zespołem badawczym.

Nightdive Studios zmodernizowało grę i dostosowało ją do wymagań współczesnych graczy, korzystając z autorskiego silnika KEX Engine. Ulepszenia obejmują poprawione modeli postaci, tekstury i animacje.

W grze wykorzystany zostanie zaawansowany rendering 3D, który zapewnia zaktualizowane efekty świetlne i atmosferyczne, tworząc „trzymający w napięciu i obrzydliwie szczegółowy remaster” odpowiedni dla współczesnej publiczności.

Wielu z nas w Nightdive Studios to zagorzali fani gatunku horroru, więc praca w świecie kultowego The Thing była dla nas niesamowitym zaszczytem. Film z 1982 roku to arcydzieło i jedno z najbardziej wpływowych dzieł sztuki w gatunku horroru. Dzięki The Thing: Remastered oddajemy cześć temu dziedzictwu i niesamowitej grze Computer Artworks inspirowanej historią, która jeszcze bardziej poszerzyła historię. – napisał Larry Kuperman, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Nightdive Studios.

GramTV przedstawia:

Dzięki The Thing: Remastered gracze będą mogli powrócić do amerykańskiej placówki nr 31 i przeżyć historię znaną z Coś, czyli zmierzą się z przerażającymi potworami, od przyczajonych pająków i ludziopodobnych wędrowców po gigantycznych bossów z wieloma mackami. Będzie także okazja, żeby dowodzić drużyną złożoną z maksymalnie czterech NPC z klas postaci Żołnierza, Medyka i Inżyniera na 11 przerażających poziomach gry.

Gra otrzyma świetną oprawę graficzną w rozdzielczości do 4K przy 120 kl./s na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Przypomnijmy, że The Thing: Remastered ukaże się cyfrowo na komputerach PC z systemem Windows za pośrednictwem Steam, a także na PlayStation 4/5, Xbox One i Series X/S oraz Nintendo Switch.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
11/06/2024 19:54

Grałem ostatnio nawet w oryginał. Pamiętacie te czasy kiedy gry ważyły 150mb? Bo tyle właśnie ważyło The Thing. Gra na prawie 8h. 

Jednak deczko się zestarzała. Wolałbym remake jak remaster.