The Quarry nie otrzymało trybu multiplayer na premierę przez wojnę na Ukrainie

Mikołaj Ciesielski
2022/06/15 11:45

Dyrektor kreatywny gry tłumaczy, że część zespołu Supermassive Games musiała przenieść się z kraju, w którym obecnie toczy się wojna.

The Quarry nie otrzymało trybu multiplayer na premierę przez wojnę na Ukrainie

The Quarry zadebiutowało w zeszłym tygodniu na komputerach osobistych oraz konsolach Sony i Microsoftu. Najnowsza produkcja twórców Until Dawn zebrała całkiem niezłe recenzje. Jeszcze przed premierą informowano jednak, że tytuł ukaże się na rynku bez trybu multiplayer. Deweloperzy tłumaczyli wówczas, że potrzebują nieco więcej czasu, by dostarczyć graczom jak najlepszych wrażeń. Tymczasem okazuje się, że sieciowy tryb The Quarry został opóźniony przez trwającą od końca lutego wojnę na Ukrainie.

Mieliśmy nieco trudności z trybem wieloosobowym, ponieważ… część naszego zespołu ma siedzibę na Ukrainie. Musieliśmy więc opóźnić tryb multiplayer, ponieważ [deweloperzy – dop. red.] musieli się przenieść” – tłumaczy Will Byles, dyrektor kreatywny The Quarry, w rozmowie z IGN.

Musieliśmy przenieść serwer z Kijowa do Warszawy, a ci goście musieli się stamtąd wydostać, ponieważ oczywiście było tam bardzo niebezpiecznie” – dodał Byles.

Dyrektor kreatywny zapewnił również, że tryb wieloosobowy do The Quarry jest już ukończony i obecnie jest testowany przez deweloperów. Zgodnie z zapowiedziami możliwość zabawy przez sieć w najnowszej produkcji studia Supermassive Games ma pojawić się 8 lipca.

Na koniec przypomnijmy, że The Quarry dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Jeśli jesteście zainteresowani naszą opinią na temat najnowszej produkcji studia Supermassive Games, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: The Quarry – recenzja. To jeszcze gra czy już film?

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!