Serial z największym budżetem w historii. Amazon ma do dyspozycji kupę kasy

Maria Wawrzyniak
2021/04/19 17:45

Produkowany przez Amazon serial Władca Pierścieni posiada największy budżet w historii (jeśli chodzi właśnie o seriale) – inne hity telewizyjne są daleko w tyle.

Jak podaje między innymi serwis The Verge, w internecie pojawiła się informacja o tym, ile ma wynosić budżet pierwszego sezonu serialu Władca Pierścieni od Amazon Prime Video. Twórcy ekranizacji kultowej prozy J.R.R. Tolkiena otrzymają około 465 milionów dolarów amerykańskich – tym samym będzie to produkcja z największym budżetem w historii seriali telewizyjnych.

Serial z największym budżetem w historii. Amazon ma do dyspozycji kupę kasy

GramTV przedstawia:

W budżecie zawarto nie tylko koszty produkcji, ale również koszty wykupienia praw autorskich wspomnianego pisarza; fundacja Tolkien Estate wyceniła je na 250 milionów dolarów. Pod względem budżetu Władca Pierścieni pozostawia daleko w tyle nawet takie hity, jak Gra o tron czy Mandalorian. Redaktorzy wspomnianego portalu The Verge wyróżnili na przykład, że ostatni i zarazem najkosztowniejszy sezon serialu Gra o tron kosztował tylko 90 milionów dolarów (czyli 15 milionów za każdy odcinek). Disney natomiast wydał około 100 milionów dolarów na pierwszy sezon serialu Mandalorian. Krótko mówiąc, wow.

Niestety, wciąż nie znamy daty premiery pierwszego sezonu Władcy pierścieni. Wiemy jedynie, że premiera została wyznaczona na bieżący rok, a pod koniec ubiegłego miesiąca poznaliśmy nazwisko nowego reżysera serialu, który dołączy do J.A. Bayona – więcej informacji znajdziecie tutaj.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!