Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

The Last of Us mogło dostać jeszcze jedno DLC. Neil Druckmann zdradza szczegóły

Mikołaj Ciesielski
2023/01/25 09:15

Okazuje się, że Naughty Dog miało w zanadrzu jeszcze jedną historię.

The Last of Us mogło dostać jeszcze jedno DLC. Neil Druckmann zdradza szczegóły

Serial The Last of Us cieszy się ogromną popularnością, co potwierdzają wyniki oglądalności. Tymczasem Neil Druckmann – współprezes Naughty Dog – w jednym z ostatnich wywiadów podzielił się interesującą informacją na temat pierwowzoru z 2013 roku. Okazuje się, że gra – oprócz wydanego kilka miesięcy po premierze Left Behing – mogła otrzymać jeszcze jedno fabularne DLC.

Neil Druckmann wspomina o pomyśle na drugie DLC do The Last of Us

Druckmann podczas rozmowy z Variety ujawnił, że krótko po premierze gry The Last of Us w 2013 roku napisał krótką historię skupioną na mamie Ellie, która pierwotnie miała zostać wydana w formie krótkometrażowego filmu animowanego. Ostatecznie jednak pomysł nie został zrealizowany, a gracze nie mieli okazji lepiej poznać wspomnianej postaci.

Współprezes Naughty Dog przyznał również, że w pewnym momencie studio było bliskie stworzenia DLC na podstawie przygotowanej przez niego historii. Niestety drugi dodatek do The Last of Us także nie został zrealizowany, a miłośnicy przygód Joela i Ellie otrzymali jedynie wspomniane wyżej Left Behind.

Okazuje się jednak, że nie wszystko stracone. W trakcie wywiadu Druckmann zdradził, że przygotowana przez niego historia została wykorzystana w serialu od HBO. Współprezes Naughty Dog ujawnił, że mama Ellie pojawi się w jednym z nadchodzących odcinków, a w jej roli wystąpi Ashley Johnson, która wcieliła się w Ellie zarówno w pierwszej, jak i drugiej części The Last of Us.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!