Twórcy serialu The Last of Us mają w planach 3. sezon. O ile drugi nie zawiedzie

Wincenty Wawrzyniak
2023/07/17 08:00
4
0

W wywiadzie z serwisem Deadline showrunner Craig Mazin ujawnił kilka ciekawych informacji na temat serialu oraz jego przyszłości.

Jakiś czas temu showrunner serialu The Last of Us, Craig Mazin, udzielił wywiadu serwisowi Deadline. Niedawno pojawiła się druga część rozmowy, w której mężczyzna ujawnił kilka interesujących szczegółów na temat drugiego sezonu oraz podzielił się dalszymi planami rozwoju dzieła.

Twórcy serialu The Last of Us mają w planach 3. sezon. O ile drugi nie zawiedzie

The Last of Us od HBO – serial otrzyma 3. sezon, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem

Po pierwsze, Mazin stwierdził, że wciąż istnieje spore prawdopodobieństwo – nawet po dwóch i pół miesiąca strajku scenarzystów oraz jeden dzień po strajku aktorów – że drugi sezon dotrzyma pierwotną datę dostawy do widzów:

Mieliśmy trochę więcej elastyczności niż normalnie, ponieważ i tak musieliśmy poczekać trochę dłużej, aby przystosować produkcję do pogody. Wiele z tego, co robimy, odbywa się na zewnątrz, więc mieliśmy harmonogram, który, co dziwne, nie został natychmiast dotknięty. Jesteśmy jednak coraz bliżej; oczywiście, nie możemy utrzymać naszych pierwotnych dat rozpoczęcia na zawsze. Jeżeli te strajki potrwają dłużej, nieuchronnie będziemy musieli wszystko przedłużyć, a to boli nas, boli widzów i boli HBO. Wszyscy chcemy wrócić do pracy; myślę, że wszyscy, którzy faktycznie tę pracę wykonują, w tym ludzie z sieci, którzy są z nami w terenie, myślę, że wszyscy po prostu chcą to rozwiązać. Trzymamy więc kciuki.

Showrunner potwierdził, że w planach rzeczywiście jest trzeci sezon, ale zależy to od tego, czy The Last of Us nadal będzie sobie dobrze radzić:

To będzie więcej niż jeden sezon. Jest więcej historii, więc ten serial nie zakończy się na 2. sezonie, chyba że ludzie nie będą go oglądać i zostanie anulowany. Jeśli tak się nie stanie, będziemy robić niektóre rzeczy dokładnie tak, jak w grze. (...) zrobimy niektóre rzeczy, które są w grze, ale zrobimy je inaczej, naszą własną metodą. Nieważne, czy grałeś w tę grę, czy nie. Będziesz zaskoczony wraz z tym, jak sezon będzie się rozwijał. Mamy kilka interesujących zwrotów akcji.

GramTV przedstawia:

Mazin zdradził też, że pierwszy odcinek drugiego sezonu został już napisany.

Komentarze
4
wolff01
Gramowicz
17/07/2023 12:52
Xeoo napisał:

Myśle że podzieli ludzi tak jak gra.  Raczej nie ma o niej nie skrajnych opini. Dla mnie personalnie fabularnie to ochłap w porównaniu do części pierwszej i kompletnie nie trawie jej drugiej połowy a dla mojego kumpla to arcydzieło :)

No niestety, jakby opinie były bardziej negatywne to ten bufon Druckman może by się tak nie zachłysnął swoją osobą...

Xeoo
Gramowicz
17/07/2023 12:27
wolff01 napisał:

Coś mam czutkę że po 2 sezonie faktycznie ludzie przestana oglądać...

Myśle że podzieli ludzi tak jak gra.  Raczej nie ma o niej nie skrajnych opini. Dla mnie personalnie fabularnie to ochłap w porównaniu do części pierwszej i kompletnie nie trawie jej drugiej połowy a dla mojego kumpla to arcydzieło :)

Kafar
Gramowicz
17/07/2023 09:37

Myślałem że drugi sezon to Part 2 i koniec tak jak zresztą zrozumiałem z ich wypowiedzi. Ale jak mają takie Part 2 rozbić na 5 sezonów to ja już teraz podziękuje i strata czasu oglądać drugi sezon skoro nie zamknie on fabuły i będzie trzeba się modlić by go nie anulowali.
Trwa Wczytywanie