The Callisto Protocol posiada „najbardziej realistyczne postacie” w historii

Mikołaj Ciesielski
2022/09/06 11:25

Studio Striking Distance poświęciło sporo czasu, by modele bohaterów prezentował jak najwyższy poziom.

The Callisto Protocol posiada „najbardziej realistyczne postacie” w historii

Premiera The Callisto Protocol zbliża się wielkimi krokami, ale w ostatnich dniach szef studia Striking Distance – Glen Schofield – zmierzył się z krytyką ze względu na wpis, w którym chwalił się, że jego zespół pracuje nad grą po godzinach. Deweloper usunął już post i przeprosił, ale niesmak pozostał. Niewykluczone, że jednym z powodów wspomnianego crunchu mogą być „najbardziej realistyczne postacie”, którymi rzekomo będzie mogło pochwalić się The Callisto Protocol.

The Callisto Protocol ma zachwycić dbałością o detale

Mark James – dyrektor ds. technologii w Striking Distance Studios – udzielił wywiadu serwisowi TechRadar, w którym poinformował, że w przypadku The Callisto Protocol poświęcono sporo czasu i uwagi, by modele postaci prezentowały jak najwyższy poziom.

Nasi bohaterowie są najbardziej realistycznymi postaciami, jakie widziano w grach. Są tak bardzo realistyczni, że kiedy po raz pierwszy zaprezentowaliśmy grę, to wszyscy myśleli, że [modele – dop. red.] są prerenderowane. Wówczas tłumaczyliśmy: „Nie, tak wygląda nasza postać. Tak wygląda Josh” [Dushamel, aktor wcielający się w głównego bohatera] – mówi James.

GramTV przedstawia:

Dyrektor ds. technologii w Striking Distance Studios zdradza, że aktorzy wcielający się w poszczególne postacie zostali w pełni zeskanowani, włącznie z gałkami ocznymi, w których – dzięki technice śledzenia promieni w czasie rzeczywistym – będzie odbijać się otoczenia. James podkreśla, że jest to „drobny”, ale niezwykle „ważny” szczegół.

Na koniec przypomnijmy, że The Callisto Protocol zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Gra ma zadebiutować na wymienionych platformach 2 grudnia bieżącego roku, a twórcy planują wspierać swoją produkcję aż przez cztery lata.

Komentarze
1
Sanders-sama
Gramowicz
06/09/2022 12:45

Mam takie silne przeczucie że ta gra w grudniu nie wyjdzie.