The Batman wielkim sukcesem. Warner Bros ma powody do świętowania

Radosław Krajewski
2022/03/07 09:00
0
0

Zgodnie z przewidywaniami najnowsza produkcja o Batmanie podbiła kina na całym świecie.

Jeszcze przed premierą Batmana branżowi analitycy przewidywali, że film może przynieść rekordowe wpływy z weekendu otwarcia, górną granicę wyznaczając nawet na 185 milionów dolarów. W osiągnięciu tego wyniki miały pomóc przedpremierowe recenzje, które wskazywały, że najnowsze przygody Mrocznego Rycerza, to doskonały film superbohaterski. Nieco bardziej ostrożni w szacunkach byli włodarze Warner Bros., który przygotowali się na wpływy rzędu 90 milionów dolarów. Ostatecznie amerykańscy widzowie zostawili w kasach kin aż 128,5 milionów dolarów, tym samym Batman może pochwalić się drugim najlepszym otwarciem od ponad dwóch lat, uznając wyższość jedynie Spider-Manowi: Bez drogi do domu z 260,1 milionami dolarów.The Batman wielkim sukcesem. Warner Bros ma powody do świętowaniaBatman zaliczył również czwarte najlepsze otwarcie dla wszystkich produkcji z tym superbohaterem. Lepsze okazały się tylko Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości (166 mln USD), Mroczny Rycerz powstaje (160 mln USD) oraz Mroczny Rycerz (158 mln USD). Dla Warner Bros. jest to również najlepsze otwarcie ich filmu od czasu pierwszej części To z 2017 roku.

Wytwórnia ma więc powody do świętowania, tym bardziej że Batman jest ich pierwszym tegorocznym filmem, a także produkcją, która debiutuje w nowym modelu dystrybucyjnym. Przypomnijmy, że od tego roku wszystkie tytuły stworzone przez Warnera Bros., będą debiutować na platformie HBO Max już po 45 dniach od kinowej premiery. Dodatkowo film w reżyserii Matta Reevesa jest na dobrej drodze, aby błyskawicznie zwróciły się koszty produkcji. Budżet wyniósł 200 milionów dolarów, więc produkcja musiała zaliczyć udane otwarcie, aby ktokolwiek w studiu myślał o stworzeniu kontynuacji.

GramTV przedstawia:

Nie zawiodły również światowe rynki. Batman zadebiutował w miniony piątek w 74 krajach, gdzie zarobił 120 milionów dolarów. Państwa z największymi wpływami z weekendu otwarcia to Wielka Brytania (18,4 mln USD), Meksyk (12 mln USD), Australia (9,2 mln USD), Brazylia (8,8 mln USD), Francja (8,5 mln USD), Niemcy (5,1 mln USD) oraz Korea (4,4 mln USD) i Włochy (4,1 mln USD). Globalnie film ma już na koncie 248,5 miliona dolarów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!