Ten film animowany zachwycił widownię festiwalu w Cannes. Oto oierwszy zwiastun - Mars Express

Krzysztof Żołyński
2023/11/29 12:20
1
0

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun znakomicie zapowiadającego się animowanego filmu science-fiction, który był wielką atrakcją festiwalu w Cannes.

Mars Express miał swoją premierę w trakcie tegorocznej edycji festiwalu filmowego w Cannes. I chociaż może się wydawać, że animacja i klimat science-fiction słabo mieści się w konwencji wielkiego festiwalu, to został on tam znakomicie przyjęty. Krytycy chwili to niesamowite widowisko, a nawet określali swego rodzaju aktualizacją Ghost in the Shell z 2023 roku.

Ten film animowany zachwycił widownię festiwalu w Cannes. Oto oierwszy zwiastun - Mars Express

W przyszłości prywatna detektyw Aline Ruby i jej androidowy partner zostają zatrudnieni przez bogatego biznesmena do wyśledzenia hakera. Na Marsie schodzą w głąb podziemi stolicy planety, gdzie odkrywają mroczną historię farm mózgów, korupcji i zaginionej dziewczyny, która skrywa sekret na temat robotów, grożących przyszłości świata.

Mars Express – ciekawie zapowiadający się film animowany z Francji

W oficjalnym opisie filmu czytamy: Ten stylowy, inteligentny, futurystyczny film noir, łączący animację 2D i 3D, to pełna adrenaliny, kinowa przygoda, pełna humoru i ekscytujących sekwencji akcji.

W obsadzie głosowej pojawiają się następujący aktorzy: Léi Drucker, Mathieu Amalrica, Daniela Njo Lobé, Marie Bouvet i Sébastiena Chassagne.

GramTV przedstawia:

Za reżyserię Mars Express odpowiada francuski scenarzysta i filmowiec, Jérémie Périn. Jest to jego pierwszy film fabularny, a wcześniej pracował nad serialem telewizyjnym Lastman oraz kilkoma produkcjami krótkometrażowymi. Autorem scenariusza są Jérémie Périn i Laurent Sarfati.

Mars Express trafi najpierw do kin we Francji, a później w USA, a następnie rozpocznie się europejska dystrybucja. Nie ma jeszcze konkretnych dat.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
29/11/2023 15:28

Wygląda ciekawie