Tekken 8 otrzyma funkcję cross-play. Reżyser gry potwierdził dobrą wiadomość

Mikołaj Ciesielski
2023/04/10 08:30
1
2

Katsuhiro Harada dzieli się kolejnymi szczegółami na temat nowej odsłony serii Tekken.

W zeszłym miesiącu nie mogliśmy narzekać na brak materiałów z Tekken 8. Bandai Namco opublikowało bowiem całą masę zwiastunów prezentujących zawodników, którzy pojawią się we wspomnianej produkcji. Tymczasem Katsuhiro Harada – reżyser nadchodzącej odsłony serii Tekken – postanowił podzielić się nowymi informacjami na temat gry. Wiadomości przekazane przez dewelopera z pewnością ucieszą wielu graczy.

Tekken 8 otrzyma funkcję cross-play. Reżyser gry potwierdził dobrą wiadomość

Tekken 8 z funkcją cross-play i rollback netcode od momentu premiery

Harada poinformował za pośrednictwem Twittera, że Tekken 8 otrzyma w dniu premiery wsparcie dla funkcji cross-play. Deweloper ujawnił, że możliwość rozgrywki multiplatformowej miała pojawić się już w poprzedniej odsłonie serii, ale w realizacji planów przeszkodzili Sony i Microsoft. W poprzedniej generacji obie firmy zapewniały, że są otwarte na cross-play, ale – jak podkreśla Harada – nie wspierały w tej kwestii zewnętrznych deweloperów, stawiając w rzeczywistości „dość wysokie” przeszkody.

Wsparcie dla rozgrywki międzyplatformowej nie jest jednak jedyną dobrą wiadomością związaną z grą Tekken 8. Harada zapowiedział bowiem, że nadchodząca odsłona serii Tekken będzie korzystać również z technologii rollback netcode, która poprawia jakość zmagań sieciowych za sprawą zwiększania dokładności odczytywania wysyłanych informacji. Gracze zainteresowani zabawą w trybie multiplayer z pewnością docenią obecność wspomnianej funkcji.

Na koniec przypomnijmy, że Tekken 8 powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Na ten moment nie znamy daty premiery gry, ale Bandai Namco jakiś czas temu poinformowało, że nowy Tekken może trafić do sprzedaży w roku fiskalnym 2023-2024. Na konkretne szczegóły dotyczące debiutu gry musimy jednak jeszcze nieco zaczekać.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Niakadan
Gramowicz
10/04/2023 12:37

Ah Crossplay coś co powinno już być dawno w 7 ale dobrze że w 8 będzie już