Tekken 8 zadebiutuje już w 2023 roku? Bandai Namco może pozytywnie zaskoczyć

Mikołaj Ciesielski
2022/11/17 08:00
0
0

Niewykluczone, że kolejna odsłona popularnej serii ukaże się na rynku szybciej, niż moglibyśmy się tego spodziewać.

Tekken 8 zadebiutuje już w 2023 roku? Bandai Namco może pozytywnie zaskoczyć

Jedną z atrakcji wrześniowego State of Play była oficjalna zapowiedź Tekken 8, której towarzyszył również widowiskowy zwiastun. Niestety Bandai Namco nie ujawniło podczas wydarzenia Sony nawet przybliżonego terminu premiery wspomnianej produkcji. Tymczasem okazuje się, że kolejna odsłona popularnej serii bijatyk może zadebiutować na rynku szybciej, niż moglibyśmy się tego spodziewać.

Bandai Namco zdradza planowany termin premiery Tekken 8

Podczas spotkania z inwestorami, na którym podsumowano najnowszy raport finansowy Bandai Namco, przedstawiciele firmy zostali zapytani, czy w przyszłym roku wydawca planuje dostarczyć na rynek produkcje, które podobnie jak Elden Ring, zaoferują „nowe doświadczenia”. Przedstawiciele japońskiego przedsiębiorstwo poinformowali natomiast, że w roku fiskalnym 2023 pojawi się „kilka głównych gier”, które „pozwolą graczom cieszyć się zabawą dłużej i głębiej”.

W tym miejscu wspomniano również o terminie debiutu Tekken 8. Przedstawiciele Bandai Namco podkreślili, że wspomniana produkcja wciąż jest rozwijana, a firma zamierza wydać tytuł w roku fiskalnym 2023 „lub później”. Wydawca nie był jednak w stanie podać żadnych dodatkowych szczegółów na temat kolejnej odsłony popularnej serii bijatyk.

Tekken 8 może więc zadebiutować w okresie od 1 kwietnia 2023 roku do 31 marca 2024 roku, ale Bandai Namco wyraźnie bierze również pod uwagę ewentualne opóźnienie, ponieważ firma nie wyklucza, że premiera gry nastąpi „później”. Miłośnikom serii nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać na kolejne informacje w tej sprawie.

Przypomnijmy, że Tekken 8 zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Zgodnie z zapowiedziami produkcja powstaje silniku Unreal Engine 5 i ma w pełni wykorzystać zarówno możliwości sprzętów obecnej generacji, jak i dostępnych na rynku technologii.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!