Szef Xbox Game Studios „marzy” o testowaniu gier przez sztuczną inteligencję

Mikołaj Ciesielski
2022/09/06 08:20
1
0

Matt Booty twierdzi, że w przyszłości testerzy mogą zostać zastąpieni przez sztuczną inteligencję.

Szef Xbox Game Studios „marzy” o testowaniu gier przez sztuczną inteligencję

Podczas PAX West 2022 Matt Booty – szef Xbox Game Studios – wziął udział w sesji pytań i odpowiedzi, w której trakcie stwierdził, że dzisiejsze gry wideo stają coraz bardziej złożone, przez co są bardziej podatne na różnego rodzaju błędy. Zdaniem przedstawiciela Microsoftu obecne metody testowania QA (z ang. auality assurance) mają trudności z nadążaniem za wspomnianymi zmianami, dlatego też Booty szuka nowych rozwiązań, które mają opierać się na sztucznej inteligencji.

Zdaniem szefa Xbox Game Studios Sztuczna inteligencja zastąpi ludzi w testowaniu gier

Okazuje się, że szef Xbox Game Studios poprosił zespół badaczy SI w Microsofcie o opracowanie algorytmu, który będzie w stanie zastąpić człowieka w dziedzinie testowania gier. Booty marzy bowiem, by móc uruchomić dany tytuł w 10 tys. egzemplarzy za pośrednictwem chmury i zlecić sztucznej inteligencji testowanie produkcji pod wieloma różnymi aspektami.

Szef Xbox Game Studios twierdzi bowiem, że takie rozwiązanie znacząco przyspieszyłoby proces tworzenia gier, a także pozwoliło deweloperom na wprowadzanie różnego rodzaju zmian nawet na późnym etapie produkcji. Trzeba przyznać, że cały pomysł brzmi dość interesująco i z pewnością zostanie wypróbowany w przyszłości.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
RoXasPLBE
Gramowicz
06/09/2022 09:54

Tutaj już wydaje mi się że SI nie sprawdziło by się tak człowiek