Szef PlayStation ostro krytykuje Xbox Game Pass. Usługa „niszczy” całą branżę gier

Radosław Krajewski
2023/09/25 12:00
1
0

Jim Ryan przekonuje, że usługa Microsoftu przyczynia się do niszczenia całej branży.

Microsoft i Sony stosują odmienne strategie rozwoju swoich konsolowych marek. Gdy PlayStation skupia się na klasycznym modelu wydawniczym, tak Xbox stawia na rozwój swojej usługi Xbox Game Pass, zapewniając w niej wiele premierowych tytułów. Takie podejście nie podoba się szefowi PlayStation, Jimowi Ryanowi, który w rozmowie z inwestorami i analitykami z 2022 roku powtórzył, że usługa abonamentowa Microsoftu szkodzi całej branży.

Szef PlayStation ostro krytykuje Xbox Game Pass. Usługa „niszczy” całą branżę gier

Jim Ryan krytykuje Xbox Game Pass, określając usługę jako niszczyciela branży

W ubiegłym roku Jim Ryan wziął udział w rozmowie, gdzie poruszono kwestie Xbox Game Pass. Rozmowa wyciekła dopiero teraz w wyniku niedawnego ujawnienia dokumentów dotyczących Microsoftu. Szef PlayStation mocno uderzył w usługę konkurencyjnej firmy, stwierdzając, że niszczy ona wartość nie tylko poszczególnych gier, ale przyczynia się również do pogorszenia się wartości całej branży.

Mogę z dużą dozą pewności powiedzieć, że Microsoft wypróbował pierwszą opcję i w ogóle nie zadziałała. To skłoniło ich do dokonania dużego przejęcia. Rozmawiałem ze wszystkimi wydawcami i są zgodni, że nie podoba im się Game Pass, ponieważ niszczy on wartość nie tylko pojedynczych tytułów, ale także całej branży. Ostatnia liczba subskrybentów, którą Microsoft ogłosił w styczniu, wyniosła 25 milionów. Jestem pewien, że każdy ma na ten temat swoje zdanie, ale osobiście spodziewałem się większej liczby, biorąc pod uwagę wszystkie wydane pieniądze. Mamy blisko 50 milionów abonentów PS Plus. Wierzymy, że mamy znaczącą usługę subskrypcji.

GramTV przedstawia:

Liczba subskrybentów Xbox Game Pass nie zrobiła na Jimie Ryanie żadnego wrażenia i uważa, że w porównaniu do PlayStation Plus, usługa Microsoftu odniosła porażkę. Jego zdaniem Gigant z Redmond ratuje się wykupowaniem największych firm, gdyż wcześniejsza polityka z podejmowaniem współprac z zewnętrznymi studiami nie przyniosła spodziewanego efektu.

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
25/09/2023 18:47

Powiedzieli ci co mają PS Plus...