Pierwsze recenzje System Shock Remake. Nightdive Studios nie zawiodło

Wincenty Wawrzyniak
2023/05/30 09:00
1
0

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje gry i wygląda na to, że warto było czekać.

Dziś – 30 maja – na rynku debiutuje wyczekiwany remake gry System Shock. Kultowa produkcja z 1994 roku skradła serca fanom na całym świecie, uderzając w szczególności do miłośników RPG oraz strzelanek, które w tym przypadku okazały się zadziwiająco dobrym połączeniem. Czy jednak warto było czekać? Pierwsze recenzje sugerują, że jak najbardziej.

Pierwsze recenzje System Shock Remake. Nightdive Studios nie zawiodło

Pierwsze recenzje gry System Shock Remake

Warto jednak zauważyć, iż w serwisie Metacritic produkcja zebrała 37 ocen, na podstawie których wyliczona została średnia: 75/100. Nie można więc tu mówić o żadnym arcydziele czy też wybitnie dobrym odtworzeniu.

GramTV przedstawia:

Remake został bowiem zaadresowany przede wszystkim do miłośników serii, którzy docenią nostalgię. W znaczącej większości recenzji znajdziemy liczne pochwały dla zachowania wierności dla oryginału – szczególnie pod względem łamigłówek. Oceniający podkreślają jednak, że nowi gracze będą mogli mieć problem z odnalezieniem się, ponieważ gra nie tłumaczy wprost, co w danej sytuacji należy zrobić.

Wielu recenzentów uważa też, że System Shock jest tak naprawdę bardziej remasterem aniżeli pełnoprawnym remakiem; mechaniki nie zostały zmienione, co dla niektórych może być wadą.


Komentarze
1
JakiśNick
Gramowicz
30/05/2023 17:27

Tyle lat czekania na remastera w cenie nowej gry AAA. Nie, dziękuję - postoję...