SUPERHOT VR bombardowane negatywnymi recenzjami. O co poszło?

Wincenty Wawrzyniak
2021/07/28 20:30
2
0

Po udostępnieniu aktualizacji usuwającej z gry kontrowersyjną zawartość społeczność postanowiła podzielić się swoją opinią na temat zmian.

Jakiś czas temu deweloperzy ze studia SUPERHOT Team udostępnili aktualizację do gry SUPERHOT VR, która całkowicie usunęła z produkcji wszelkie sceny z dość kontrowersyjną zawartością, odwołujące się między innymi do samobójstwa oraz samookaleczenia. Niektórzy na pewno wiedzą, iż wcześniej każdy mógł po prostu samodzielnie wybrać, czy chce takowe sceny pominąć – opcja była dostępna w menu. Okazuje się jednak, że zastosowane przez twórców zmiany nie spodobały się społeczności na tyle bardzo, że SUPERHOT VR ostatecznie padło ofiarą tak zwanego review-bombingu na platformie Steam.SUPERHOT VR bombardowane negatywnymi recenzjami. O co poszło?

Oznacza to po prostu, że bardzo dużo osób udało się do wspomnianego sklepu i wystawiło produkcji negatywną opinię. Niektórzy pokusili się nawet o komentarze, inni zaś po prostu dołożyli swoje przysłowiowe trzy grosze do całej góry pozostałych głosów. Twórcy wytłumaczyli natomiast, że – ich zdaniem – już wcześniej powinni postąpić bardziej zdecydowanie. Jak stwierdzili, na tego rodzaju zawartość nie ma miejsca w wirtualnej rzeczywistości SUPERHOT i żałują, że zrobili to dopiero teraz.

GramTV przedstawia:

W przeszłości pojawiało się sporo osób, które wyrażały zaniepokojenie koniecznością wykonywania w grze czynności sugerujących samobójstwo czy samookaleczenie. Były to bowiem sceny stanowiące integralną część SUPERHOT, dlatego na początku nie dało się ich w żaden sposób pominąć. Najpierw deweloperzy dodali możliwość pomięcia tego typu scen, aby ostatecznie całkowicie się ich pozbyć – to jednak spotkało się z niezadowoleniem grupy graczy, którzy uznali to za zwykłą cenzurę. Sytuacja teraz jednak nieco się uspokoiła; od prawie tygodnia liczba negatywnych recenzji maleje. Twórcy zamierzają tę aktualizację wprowadzić również do edycji na innych platformach, jak chociażby Oculus Store.

Komentarze
2
Fun_g_1_2_3
Gramowicz
28/07/2021 22:33

Ja mam inne pytanie - zdecydowali się usunąć samobójstwo i twierdzą, że powinni to zrobić wcześniej, ale było ono w grze od premiery.

TO PO KIEGO DIABŁA TO DAWALI DO GRY?!?

4 lata po premierze samobójstwo stało się złe? Niektóre sceny sugerowały, że to co oglądamy wirtualnie to po prostu rzeczywistość. To znaczy, że jak wejdziemy na parking do budynku i pozabijamy z 50 osób to jest OK, ale samobójstwo to zło wcielone XD

prostik
Gramowicz
28/07/2021 21:07

Aha czyli mordowanie innych ludzi całymi tuzinami cacy, zamordowanie samego siebie be.

Boże co za żenada.