The Witcher: Ronin to żyła złota. Spektakularny sukces projektu na Kickstarterze

LM
2021/09/30 11:45
1
0

CD Projekt zbierał środki, by ocenić zainteresowanie mangą Wiedźmin. Teraz najpewniej powstanie ich więcej.

Jeśli należycie do grona miłośników japońskich komiksów, to pewnie z uwagą śledziliście niedawne doniesienia powiązane z The Witcher: Ronin. Manga z Geraltem z Rivii w roli głównej w ostatnich dniach podbijała platformę Kickstarter i nawet jeśli twórcy wcale nie potrzebowali pieniędzy, to zebrali okrągłą sumkę. Fani wsparli projekt The Witcher: Ronin kwotą niespełna 680 tysięcy euro, czyli grubo ponad 3 milionami złotych. Wszystko to, by pokreślić zainteresowanie podobnymi inicjatywami, których przy takim obrocie spraw, może być znacznie więcej.

The Witcher: Ronin to żyła złota. Spektakularny sukces projektu na Kickstarterze

Jak wcześniej ogłoszono, zbiórka środków za pośrednictwem platformy Kickstarter miała wesprzeć CD Projekt w planach wydania komiksu w jak największej liczbie krajów. Jednocześnie środki zostaną spożytkowane na kolekcjonerskie wydanie mangi w twardej oprawie. Całość zapewni oryginalną historię z Krajem Kwitnącej Wiśni w tle, za którą odpowiadają Hataya i Rafał Jaki.

GramTV przedstawia:

Wiemy już, że ronin Wiedźmin został przyjęty z otwartymi ramionami. W jakich innych realiach widzicie jeszcze naszego rodzimego zabójcę potworów?

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
30/09/2021 14:50

No i niech mi ktoś powie że nie opłaca się robić takich akcji na Kickstarterze? Jak myślicie, ile z tej kasy zostanie w ich kieszeni?