Street Fighter 6 spodoba się weteranom serii? Twórcy wspominają o inspiracjach

Mikołaj Ciesielski
2022/07/02 13:00

Deweloperzy mówią m.in. o Street Fighter 2, a także kilku innych bijatykach Capcomu.

Street Fighter 6 spodoba się weteranom serii? Twórcy wspominają o inspiracjach

W połowie ubiegłego miesiąca do sieci trafił obszerny gameplay z gry Street Fighter 6, dzięki któremu mogliśmy przyjrzeć się m.in. takim postaciom jak Ryu czy Chun-Li. Tymczasem twórcy nadchodzącej odsłony popularnej serii bijatyk udzielili wywiadu redakcji Game Informer, w którym opowiedzieli nieco o inspiracjach. Okazuje się, że podczas prac nad Street Fighter 6 deweloperzy wzorują się na Street Fighter 2, a także kilku innych bijatykach Capcomu.

Zdecydowanie mierzymy się z wieloma wyzwaniami w trakcie prac nad tą nową grą, ale jeśli chodzi o wcześniejsze produkcje, to na pewno przyglądamy się Street Fighter 2. Zastanawiamy się, jak możemy wyobrazić sobie ten tytuł na nowo i przełożyć go na nowoczesną stylistykę oraz oprawę wizualną” – zdradza Takayuki Nakayama, reżyser gry (dzięki PCGamesN).

Deweloper wspomina także o inspiracjach innymi retro bijatykami. Reżyser wymienia m.in. Final Fight, z którego pochodzi lokacja Metro City, gdzie w Street Fighter 6 zaczniemy swoją przygodę w trybie „world tour”. Nakayama zdradził również, że ścieżka dźwiękowa nadchodzącej odsłony popularnej serii wzorowana jest na Street Fighter: Third Strike.

Wygląda więc na to, że fani klasycznych odsłon serii Street Fighter mogą spać spokojnie. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że Capcom nie zapomni również o nowościach i elementach, które zadowolą nie tylko najwierniejszych miłośników cyklu.

Na koniec przypomnijmy, że Street Fighter 6 zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Gra ma zadebiutować na rynku w przyszłym roku. Na ten moment nie znamy jednak dokładnej daty premiery.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!