Stellar Blade osiągnęło złoty status. Deweloperzy podsumowują 5-letnią przygodę

Mikołaj Ciesielski
2024/04/09 10:45
0
0

Nowe action-RPG od studia Shift Up zadebiutuje już w tym miesiącu.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Stellar Blade otrzyma po premierze lubiany przez wielu graczy tryb. Okazuje się jednak, że to nie koniec dobrych wiadomości związanych ze wspomnianym tytułem. Nowe action-RPG od studia Shift Up osiągnęło bowiem tzw. złoty status, a deweloperzy postanowili podsumować kilkuletnią przygodę z produkcją.

Stellar Blade osiągnęło złoty status. Deweloperzy podsumowują 5-letnią przygodę

Stellar Blade w złocie. Deweloperzy ze studia Shift Up zakończyli prace nad grą

Kim Hyung Tae – reżyser gry i założyciel studia Shift Up – oraz Lee Dong Gi – dyrektor techniczny – udzielili bowiem wywiadu japońskiemu oddziałowi PlayStation. W trakcie rozmowy deweloperzy zostali zapytani, kiedy pojawił się pomysł na stworzenie Stellar Blade. Okazuje się, że było to pięć lat temu, kiedy to zespół zastanawiał się nad przygotowaniem kolejnej gry mobilnej.

To właśnie podczas tego procesu pojawiła się chęć stworzenia tytułu konsolowego jako naszego drugiego projektu. Od dawna jestem fanem konsol i zawsze chciałem tworzyć na nie gry akcji. Koncepcja ta przyciągnął grupę członków o wspólnej pasji i tak narodził się pomysł stworzenia Stellar Blade – wspomina założyciel studia Shift Up.

Kim Hyung Tae odpowiedział również na pytanie dotyczące nowych wyzwań i przeszkód, które zespół napotkał w trakcie prac nad Stellar Blade. Reżyser gry podkreślił, że jest realistą i nie spodziewa się, że gracze będą dla deweloperów pobłażliwi, tylko dlatego, że jest ich to pierwsza gra na konsole. Dlatego też Shift Up dołożył wszelkich starań, by wspomniana produkcja prezentowała jakość, do której są przyzwyczajeni użytkownicy konsol.

GramTV przedstawia:

W dalszej części wywiadu deweloperzy skupili się natomiast na przedstawieniu najważniejszych elementów gry. Opowiedzieli m.in. o głównej bohaterce oraz miejscu akcji, a także samej rozgrywce. Przedstawiciel studia Shift Up przypomnieli również, że – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – Stellar Blade zaoferuje trzy tryby graficzne.

Na koniec przypominamy, że Stellar Blade zadebiutuje 26 kwietnia 2024 roku wyłącznie na konsolach PlayStation 5.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!