Steam Deck ma pierwszego rywala? Oto AYA NEO AIR

DK
2022/05/31 21:30

O urządzeniu wiadomo jeszcze niewiele i w kwestii jego specyfikacji panuje lekki chaos.

Fani grania w podróży i poza domem nie mają obecnie wielkiego pola manewru – wciąż w tej kwestii króluje Nintendo Switch. Legendy głoszą, że na początku bieżącego roku odbyła się premiera Steam Decka. Niemniej największą wadą peceta od Valve jest obecnie to, że go nie ma. Okazuje się jednak, że jeszcze trochę i miłośnicy handheldów będą mieli większy wybór. AYA NEO przedstawia nowe urządzenia AIR, które będą dostępne w kilku wariantach.

Steam Deck ma pierwszego rywala? Oto AYA NEO AIR

Sprzęt ma zostać wyposażony w wyświetlacz OLED o przekątnej 5,5 cala. Pracą systemu będzie zarządzać procesor AMD Ryzen 5 5560U. Za wariant z 8 GB RAM i dyskiem SSD 128 GB zapłacimy 549 dolarów. Będą też dostępne bardziej wypasione wersje – z 16 GB RAM i odpowiednio 256 i 512 GB miejsca na dysku. Za nie zapłacimy kolejno 629 i 649 dolarów. Tak przynajmniej sugeruje wiadomość na Twitterze firmy – bo, szczerze mówiąc, kwestia specyfikacji sprzętu i wariantów to na razie jeden wielki chaos. Oficjalny promocyjny filmik, który publikujemy poniżej, zdradza informację o systemie Windows.

Z tego co podają media, w planach producenta jest również tańsza wersja AIR. Ma ona zaoferować 6-calowy “zwykły” wyświetlacz i procesor APU Mendocino ze zintegrowaną grafiką. AYA NEO AIR w tym najtańszym wydaniu kosztuje 289 dolarów. Ogólnie handheldy mają mieć słabą baterię – krążą pogłoski, że sprzęt może wytrzymać jedynie ok. 1h grania.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
01/06/2022 00:35

Co to ma być ? Chińska podróba Steam Decka ? Szkoda gadać.... lepszą inwestycją już się wydaje zdecydowanie Switch.