Steam Deck będzie miał konkurencję. Asus ROG Ally to nie primaaprilisowy żart

Mikołaj Ciesielski
2023/04/04 09:20
0
0

Czy nowe urządzenie firmy Asus powtórzy sukces sprzętu Valve?

Steam Deck świętował niedawno swoje pierwsze urodziny. Sprzęt Valve cieszy się dużym zainteresowaniem wśród graczy, ale już niedługo będzie miał poważną konkurencję. 1 kwietnia Asus zaprezentował przenośny komputer o nazwie Asus ROG Ally. Wiele osób myślało, że jest to jedynie primaaprilisowy żart, ale – jak zapewnia tajwańska firma – wspomniany sprzęt faktycznie powstaje.

Steam Deck będzie miał konkurencję. Asus ROG Ally to nie primaaprilisowy żart

Asus ROG Ally naprawdę powstaje. Asus zamierza rzucić rękawice Valve

Swoją konstrukcją Asus ROG Ally mocno przypomina Steam Decka. Na środku znajduje się więc ekran, a po bokach znajdziemy gałki analogowe oraz inne przyciski. Sprzęt Asusa będzie jednak nieco mniejszy i lżejszy od przenośnego komputera Valve. Zgodnie z przekazanymi informacjami urządzenie tajwańskiej firmy ma ważyć 608 gramów i mieć wymiary 280 mm x 113 mm x 39 mm.

Dowiedzieliśmy się również, że Asus ROG Ally będzie wyposażony w system Windows 11 ze specjalną aplikacją, która będzie obejmować launcher gier. Całość ma być napędzana procesorem od AMD oraz układem graficznym RDNA3. Co ciekawe, urządzenie ma również pozwalać na podłączanie zewnętrznych kart graficznych.

GramTV przedstawia:

Asus ROG Ally otrzyma także 7-calowy wyświetlacz 1080p w formacie 16:9, który będzie mógł pochwalić się odświeżaniem nawet na poziomie 120 Hz. Użytkownik serwisu YouTube o pseudonimie „Dave2D”, który miał już okazję testować wspomniane urządzenie, informuje także, że ROG Ally działa ciszej od Steam Decka. Pod obciążeniem generuje bowiem dźwięk na poziomie 20 db w porównaniu do 37 db w przypadku sprzętu Valve.

Na więcej szczegółów dotyczących Asus ROG Ally musimy jednak jeszcze nieco poczekać. Zainteresowani mogą już natomiast zarejestrować się na stronie sklepu Best Buy, by otrzymać powiadomienie o możliwości składania zamówień przedpremierowych.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!