Ilu deweloperów aktywnie pracuje nad Starfieldem? Todd Howard ujawnia liczbę

Wincenty Wawrzyniak
2023/11/19 10:30
2
0

Todd Howard ujawnia, ilu deweloperów aktywnie pracuje nad rozwojem gry – czy wpłynie to w jakiś sposób na rozwój The Elder Scrolls 6?

Premiera gry Starfield na pewno nie spełniła oczekiwań graczy czy też samych deweloperów. Bethesda Softworks nie zamierza się jednak tak szybko poddawać. Jak podaje serwis Game Rant, w materiale opublikowanym niedawno na kanale WIRED słynny Todd Howard postanowił omówić swoją karierę w branży gier wideo. Tym samym ujawnił nieco interesujących informacji m.in. o wspomnianej produkcji.

Ilu deweloperów aktywnie pracuje nad Starfieldem? Todd Howard ujawnia liczbę

Ilu deweloperów aktywnie pracuje nad rozwojem Starfielda?

Tym sposobem dowiedzieliśmy się między innymi, że nad rozwojem gry Starfield pracuje aktualnie około 250 deweloperów, co stanowi aż (również około) 55% załogi Bethesdy, która liczy łącznie 450 osób. Oznacza to, że produkcja otrzyma prawdopodobnie naprawdę sporo wsparcia zanim zespół skupi większość swoich zasobów na nadchodzące The Elder Scrolls VI. Z drugiej jednak strony na szóstą część legendarnej serii możemy czekać jeszcze przez bardzo długi czas, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że według szacunków nad TES VI ma pracować zaledwie 150 deweloperów.

Starfield zadebiutował na rynku 6 września bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X/S (także w Xbox Game Pass/PC Game Pass).

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
FromSky
Gramowicz
19/11/2023 12:44

Będą 2 większe DLC i kilka bzdur kosmetycznych których naprawdę nik nie chce ale są do season passa, w dwóch ostatnich grach tak było i pewnie stracą na to przy najmniej rok

dariuszp
Gramowicz
19/11/2023 11:33

Biorąc pod uwagę że Bethesda robi te gry jak się robi mody czyli zmieniają tekstury i ewentualnie dodadzą lub zabiorą bronie palne to nawet 10 deweloperów może robić TES 6. Zwłaszcza biorąc pod uwagę że pewnie zamiast robić mapy ręcznie będą mieli generowane obszary jak w Starfield. 

Ciekawe co zamierzają robić ze Starfield. Dodatki? Po co? Sama koncepcja gry jest nudna i głupia. 

I raczej wątpię żeby starali się ją przerobić żeby gra stała się chociaż odrobinę dobra bo jak żyje nie widziałem żeby Bethesda cokolwiek poprawiła w swoich popsutych grach.