Star Wars Jedi: Fallen Order i Obi-Wan Kenobi są ze sobą powiązane?

Mikołaj Ciesielski
2022/05/06 07:25
2
0

Jedna z wypowiedzi Ewana McGregora pobudziła wyobraźnię fanów Gwiezdnych wojen.

Star Wars Jedi: Fallen Order i Obi-Wan Kenobi są ze sobą powiązane?

Premiera serialu Obi-Wan Kenobi zbliża się wielkimi krokami, a w tym tygodniu mieliśmy okazję zobaczyć nowy zwiastun produkcji Disney+. Tymczasem Ewan McGregor, odtwórca tytułowej roli, udzielił wywiadu, który pojawił się na kanale Jimmy Kimmel Live na YouTube. Wypowiedź aktora pobudziła wyobraźnię fanów Gwiezdnych wojen, ponieważ słowa McGregora sugerują, że serial Obi-Wan Kenobi może być powiązany z grą Star Wars Jedi: Fallen Order od studia Respawn Entertainment.

Na szczęście w przypadku tego serialu nad wszystkim czuwała nasza niesamowita reżyserka Deborah Chow, która doskonale wie, że Gwiezdne wojny to teraz nie tylko filmy, ale także seriale telewizyjne, gry komputerowe, powieści, kreskówki, komiksy, a wszystkie fabuły muszą do siebie pasować. Nie możesz umieścić w grze wideo czegoś, co kłóci się z filmem. Byłbym całkowicie zagubiony, ale ona [Deborah Chow – dop. red.] była niesamowita, wiedziała o wszystkich tych rzeczach i kierowała scenarzystów” – powiedział McGregor.

Wypowiedź aktora nie musi wcale oznaczać, że nadchodzący serial oraz produkcja Respawn Entertainment faktycznie są ze sobą powiązane. Fani zauważają jednak, że Obi-Wan Kenobi oraz Star Wars Jedi: Fallen Order dzieją się w podobnym przedziale czasowym, a dodatkowo w nadchodzącym serialu pojawi się Forteca Inkwizytorów, którą mieliśmy okazję zobaczyć również we wspomnianej grze. Czy w produkcji Dinsey+ wystąpią także bohaterowie z Upadłego Zakonu? Przekonamy się już niebawem.

Na koniec przypomnijmy, że Obi-Wan Kenobi zadebiutuje na Disney+ już 27 maja. W produkcji oprócz Ewana McGregora wystąpią m.in. Hayden Christensen, Moses Ingram, Joel Edgerton, Bonnie Piesse, Kumail Nanjiani, Indira Varma, Rupert Friend, O’Shea Jackson Jr., Sung Kang, Simone Kessell i Benny Safdie. Twórczynią serialu jest Deborah Chow, reżyserka dwóch odcinków Mandalorianina. Zgodnie z zapowiedziami całość będzie liczyć 6 odcinków.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Sanders-sama
Gramowicz
06/05/2022 16:31

Nie bralbym tego doslownie, po prostu wymienial medium w jakich sie SW ukazuje.

Headbangerr
Gramowicz
06/05/2022 09:48

Droid BD pojawił się pierwszy raz w the Fallen Order, a później widzieliśmy go w the Book of Boba Fett. Jest nadzieja. Pytanie tylko, jak dużo zobaczymy.