Techland oficjalnie w rękach chińskiego Tencent. Ogłoszenie współpracy

Wincenty Wawrzyniak
2023/07/24 15:25
6
0

Stało się. Przedstawiciele polskiego studia Techland ujawnili, że chińska firma Tencent została ich większościowym akcjonariuszem.

Przedstawiciele polskiego studia Techland oficjalnie poinformowali na swojej stronie, że chińska firma Tencent została ich większościowym akcjonariuszem, rozpoczynając tym samym współpracę, o której plotkowano w sieci od dawna. Paweł Marchewka, prezes Techlandu, zapewnił, iż polscy deweloperzy zachowają pełną własność rozwijanych przez siebie tytułów. Poniżej możecie znaleźć fragment oficjalnego komunikatu zamieszczonego pod tym adresem.

Techland oficjalnie w rękach chińskiego Tencent. Ogłoszenie współpracy

Tencent zostało większościowym akcjonariuszem Techlandu

Naszym marzeniem jest przekształcenie Dying Light w najlepszą przygodę z zombie dla graczy z całego świata, w ramach której zapewnimy Wam wiele sensacyjnych doznań i wyznaczymy zupełnie nowe granice trybów solo i online.

Nasza gra RPG akcji osadzona w otwartym świecie fantastycznym nabiera kształtów i zaczyna wyglądać naprawdę wyjątkowo. Mamy zamiar zrobić wszystko co w naszej mocy, żeby nasza pierwsza nowa marka od prawie dekady sprostała Waszym oczekiwaniom.

Czy te marzenia mogą się spełnić? Oczywiście, że tak. Natomiast zdaliśmy sobie sprawę, że te największe, najśmielsze sny mogą stać się rzeczywistością tylko przy współpracy z bratnimi duszami i silnymi partnerami, którzy mają wspólny zamysł, pasję i gotowość do poparcia ich swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami.

Dzisiaj z radością ogłaszam współpracę z Tencent, firmą, która właśnie staje się większościowym akcjonariuszem spółki Techland.

Połączenie sił z Tencent pozwoli nam wrzucić najwyższy bieg jeżeli chodzi o wdrażanie naszej wizji dotyczącej gier. Wybraliśmy sprzymierzeńca, który miał już okazję współpracować z kilkoma z najlepszych na świecie firm zajmujących się grami i który pomógł im osiągnąć nowe wyżyny – jednocześnie szanując ich metody działania.

Zachowamy pełną własność naszych tytułów, utrzymamy swobodę artystyczną i twórczą, a także wciąż będziemy działać w sposób, który wydaje nam się właściwy. Ja wciąż będę pełnić rolę dyrektora generalnego studia.

GramTV przedstawia:

Komentarze
6
bajera77
Gramowicz
24/07/2023 22:25

Jak można było sprzedać się chińczykom? Jestem zawiedziony.

Yarod
Gramowicz
24/07/2023 22:00
wolff01 napisał:

Na poziomie biznesowym to na pewno sukces dla Techland.

Dla mnie pytanie zawsze brzmi - czy lepiej żeby firma była mniejsza i "robiła swoje", czy została zauważona i wchłonięta przez korpo które da możliwości rozwoju, ale rozmyje jej charakter? Niestety mam doświadczenia zawodowe gdzie mniejsza firma w której pracowałem ostatecznie straciła na "swojskości" po wchłonięciu w większy byt i nie była już tym samym of tego momentu.

W większości przypadków to co wydaje się pozytywne (sukces finansowy, większe możliwości), okazuje się gwoździem do trumny jeśli chodzi o niezależność firmy.

Niestety jest jak mówisz, dokładnie z tego powodu (no i dolicz jeszcze ręczne sterowanie ww.) odchodzę z obecnej organizacji. Po tylu latach szukam właśnie czegoś mniejszego.

koNraDM4
Gramowicz
24/07/2023 20:15

Może to i sukces ale nie mogę odpędzić się od myśli iż właśnie część projektów studia stała się produkcjami mobilnymi.
Trwa Wczytywanie