Sprzedaż Disneya Apple już przesądzona? Dyrektorzy studia są zgodni

Radosław Krajewski
2023/09/07 14:00
2
0

To byłaby największa transakcja w historii przemysłu filmowego.

Jeszcze w ubiegłym roku pojawiły się doniesienia, że Disney może zostać sprzedany Apple. Byłaby to ogromna zmiana dla całej branży filmowej, gdzie największa wytwórnia utraciłaby swoją niezależność. Plotki te powróciły w ubiegłym miesiącu, a teraz w artykule CNBC pojawiły się nowe doniesienia, które potwierdzają plany Boba Igera, obecnego prezesa studia.

Sprzedaż Disneya Apple już przesądzona? Dyrektorzy studia są zgodni

Bob Iger planuje sprzedać Disney firmie Apple po zakończeniu swoich rządów w wytwórni

Zdaniem kilkunastu byłych i obecnych dyrektorów Disneya celem Igera jest pozostanie na stanowisku prezesa wytwórni tak długo, jak będzie to możliwe, a następnie doprowadzenie Disneya do sprzedaży firmie Apple. Iger od lat powiązany jest z korporacją założoną przez Steve’a Jobsa, od której w 2006 roku odkupił Pixara. Przez wiele lat zasiadał również w zarządzie firmy.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Bob Iger wrócił na stanowisko dyrektora generalnego Disneya po zwolnieniu Boba Chapeka w listopadzie ubiegłego roku. Początkowo Iger zgodził się na dwuletnią umowę, aby studio miało czas na znalezienie odpowiedniego następny. W połowie lipca bieżącego roku Iger przedłużył umowę z Disneyem do końca 2026 roku. To właśnie w tym okresie powinniśmy poznać odpowiedź, czy Apple przejmie wytwórnię.

Nie wiadomo jednak, czy transakcja przejęcia studia przez technologicznego giganta nie okaże się zbyt duża dla amerykańskiego rynku. Transakcja może zostać zablokowana przez organy regulacyjne, w tym przez Federalną Komisję Handlu. W przypadku kupna Disneya przez Apple mogłoby dojść do powtórki scenariusza z Microsoftem i Activision Blizzard.

Komentarze
2
wolff01
Gramowicz
07/09/2023 16:03

Szkodnik naszkodził, a teraz jeszcze sobie ładną odprawkę załatwi :D

Najlepsze że Chapek głównie dostał po palcach za jego wcześniejsze decyzje (m. in. upolitycznienie firmy) po czym go zrotował :D

FromSky
Gramowicz
07/09/2023 14:15

To Disney+ połączyło by się z Apple tv+, tylko które wchłonie kogo, niby D+ ma większą ofertę ale może im chodzić o siłę marki i jednak będzie ugryzione jabłko