Spider-Man: Poprzez multiwersum to drugi największy hit tego roku. Szalona kwota w weekend otwarcia

Radosław Krajewski
2023/06/05 12:00
0
0

Film zaliczył dużo większą widownią niż pierwsza część.

Prognozy analityków wskazywały, że Spider-Man: Poprzez multiwersum otworzy się z wynikiem dużo wyższym, od premierowego weekendy pierwszej części, ale raczej mało kto liczył, że najnowsza animacja z Pajączkiem przyciągnie aż tylu widzów. Film zarobił na otwarcie aż 120,5 milionów dolarów, co jest drugim najwyższym tegorocznym otwarciem po Super Mario. Bros. Film (146,3 mln USD).

Spider-Man: Poprzez multiwersum to drugi największy hit tego roku. Szalona kwota w weekend otwarcia

Spider-Man: Poprzez multiwersum – otwarcie filmu lepsze od prognoz

Spider-Man: Poprzez multiwersum zaliczył siódme najwyższe otwarcie dla filmów animowanych, po Iniemamocnych 2 (182,6 mln USD), Super Mario Bros. Film, Gdzie jest Dory? (135 mln USD), Krainie Lodu II (130,2 mln USD), Shreku Trzecim (121,6 mln USD) oraz Toy Story 4 (120,9 mln USD). Jest to też trzecie najwyższe otwarcie dla filmów o Spider-Manie po Bez drogi do domu (260 mln USD) oraz Spider-Manie 3 (151,1 mln USD).

GramTV przedstawia:

Spider-Man: Uniwersum otworzył się w premierowy weekend z wynikiem 35,3 mln USD. Przez cały swój kinowy pobyt w Ameryce zarobił 190,2 mln USD. W tej chwili Spider-Man: Poprzez multiwersum ma już na koncie 63% całej kwoty swojego poprzednika.

Również na pozostałych rynkach animacja podbiła serca widzów i zarobiła 74,6 mln dolarów z 59 krajach na całym świecie. W niektórych państwach produkcja trafiła do kin już w środę, więc na koniec tygodnia wyniki z rynków zagranicznych wyniosły 88,1 mln dolarów. Globalnie Spider-Man: Poprzez multiwersum zarobił już 208,6 mln dolarów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!