Somerville potwierdzone na PlayStation 4 i 5

Krzysztof Żołyński
2023/08/04 19:00
0
0

O istnieniu Somerville na konsole PlayStation dowiedzieliśmy się dzięki liście trofeów, która pojawiła się w internecie. Dopiero później miało miejsce oficjalne potwierdzenie.

Trudno nazwać to wyciekiem, niemniej jednak w internecie pojawiła się lista trofeów dla Somerville, na konsole PlayStation 4 i 5. Było to ewidentnym dowodem na fakt, że gra Jumpship pojawi się również na konsolach Sony.

Somerville potwierdzone na PlayStation 4 i 5

Duńskie studio długo trzymało ten fakt w tajemnicy, ale niefortunna wpadka spowodowała, że musiało oficjalnie przyznać, że oprócz PC i konsol Xbox, planowana jest również premiera na PlayStation nowej i starszej generacji.

Somerville także na PlayStation 4 i 5

Następnie pojawiła się informacja, że premiera została zaplanowana na 31 sierpnia, a posiadacze PlayStation dostaną wersję zawierającą wszystkie aktualizacje i ulepszenia, które zostały wprowadzone od czasu premiery gry na PC i Xboksie, a także obsługę dotykowego pada i paska świetlnego DualSense.

GramTV przedstawia:

Recenzja Somerville - prawie jak Inside

O Somerville po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2017 roku. Deweloperzy z Jumpship podzielili się wtedy krótkim trailerem, który wzbudził zainteresowanie graczy. W skład studia odpowiedzialnego za produkcję wchodzi dwóch utalentowanych i uznanych twórców: Dino Patti – współzałożyciel studia Playdead, mający w swoim portfolio niezwykle dobrze oceniane Inside i Limbo oraz Chris Olsen - animator filmów, który współtworzył produkcje takie jak Thor i The Avengers 2: Czas Ultrona.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!