Skyrim na Unreal Engine 5 wygląda tak, jakby mogło prezentować się The Elder Scrolls 6

Radosław Krajewski
2024/04/21 16:00
1
0

Nowe wideo prezentuje wioskę Falkreath w Skyrim, która olśniewa pięknem za sprawą silnika od Epic Games.

Od premiery Skyrima minie w tym roku już trzynaście lat, ale gra mogłaby zyskać nowe życie, gdyby została w całości przeniesiona na Unreal Engine 5. Nie jest to jednak proste zadanie, dlatego nikt nie myśli o tak ambitnym i czasochłonnym projekcie. Fani The Elder Scrolls jednak nie ustają w wysiłkach, aby zaprezentować przynajmniej wycinek Skyrima na silniku od Epic Games. Za najnowszy z nich odpowiada Leo Torres, który odstępni film prezentujący lokację Falkreath właśnie na Unreal Engine 5.

Skyrim na Unreal Engine 5 wygląda tak, jakby mogło prezentować się The Elder Scrolls 6

Skyrim na nowym filmie prezentującym grę na Unreal Engine 5

Efekt jest niesamowity i niezwykle realistyczny, w której twórca wiernie oddał skalę popularnego miasta. Torres wykorzystał także modele i zasoby, które przerobił w Blenderze. Dodatkowo wykorzystał technologię Nanit oraz Lumen, aby polepszyć wrażenia wizualne, jak również Nvidia DLAA do wygładzenia krawędzi.

GramTV przedstawia:

Materiał prezentuje zarówno krótki film prezentujący Falkreath, jak również sam gameplay z perspektywy pierwszoosobowej. Z pewnością wielu graczy właśnie w taki sposób wyobraża sobie oprawę graficzną w The Elder Scrolls 6, które od kilku lat jest tworzone przez Bethesdę. Materiał zobaczycie poniżej.

Komentarze
1
ZubenPL
Gramowicz
21/04/2024 19:11

Gdzie niby jest to olśniewanie xD Ja widzę powklejane średniopasujące do siebie assety oraz przepalone oświetlenie i gigantyczny kontrast. Zresztą jak w każdym z tych filmików "niesamowita grafika na UE 5" xD