Skull and Bones ze znacznie mniejszą liczbą graczy niż zakładano

Wincenty Wawrzyniak
2024/02/22 23:20
4
0

W sieci pojawiły się doniesienia o słabych wynikach gry, którą Ubisoft określił jako „produkcję AAAA”.

W miniony piątek na rynku zadebiutowała gra Skull and Bones. Wyczekiwana produkcja od Ubisoftu została wówczas udostępniona na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Wygląda jednak na to, że „piekło deweloperskie” oraz określenie tytułu jako gry premium z gatunku „AAAA” przez prezesa Ubisoftu, Yves’a Guillemota, niewiele pomogło – według najnowszych doniesień prosto od branżowego insidera Toma Hendersona grę sprawdziło mniej niż milion graczy.

Skull and Bones ze znacznie mniejszą liczbą graczy niż zakładano

Skull & Bones z niewielką liczbą graczy

Według dziennikarza Skull and Bones zostało sprawdzone przez raptem 850 tysięcy graczy – według źródeł w to wliczane są już również osoby, które sprawdziły tytuł poprzez ośmiogodzinną wersję próbną oferowaną przez dewelopera. Nie wiadomo jednak, jaką część całej liczby stanowią osoby korzystające z tej wersji.

Jak twierdzi sam Henderson, głównym powodem mniejszej liczby graczy jest cena – tytuł kosztuje bowiem aż 70 dolarów (w PlayStation Store jest dostępny w cenie 339 złotych). Decyzja o ustawieniu tak wysokiej ceny miała być krytykowana nie tylko przez społeczność, ale również przez same osoby pracujące w Ubisofcie.

GramTV przedstawia:

Czas pokaże, czy statystyki ulegną poprawie. Deweloperzy zamierzają rozwijać swoje dzieło, o czym informowaliśmy Was w osobnej wiadomości, gdzie znajdziecie szczegóły na temat 1. sezonu rozgrywek. Skull and Bones jest dostępne na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Komentarze
4
ratatuj
Gość
25/02/2024 11:59

Bo gra jest zwyczajnie słaba, z obciętą zawartością i przesycona wolę. Ubisoft po raz kolejny pokazuje co potrafi. 

Bruce_666
Gramowicz
23/02/2024 18:35

No to czekam na podobne statystyki na temat PoP-a.

sc
Gramowicz
23/02/2024 16:18

Ubisoft znów w formie.
Trwa Wczytywanie