Silent Hill 2 Remake powstaje od 2019 roku. Budżet gry w całości pokrywa Konami

Mikołaj Ciesielski
2022/10/21 12:00
0
0

Bloober Team otrzymuje także pieniądze za osiągnięcie kolejnych kamieni milowych związanych z produkcją.

Silent Hill 2 Remake powstaje od 2019 roku. Budżet gry w całości pokrywa Konami

W trakcie środowej transmisji Konami poświęconej serii Silent Hill doczekaliśmy się zapowiedzi Silent Hill 2 Remake od polskiego Bloober Team. Rodzime studio wspólnie z japońską firmą zaprezentowali również pierwszy zwiastun, dzięki czemu do sieci trafił także materiał wideo porównujący nadchodzący remake z oryginałem z 2001 roku. Tymczasem okazuje się, że polski deweloper nad pracuje wspomnianą produkcją już od 2019 roku i wiele wskazuje na to, że fani nie będą musieli czekać zbyt długo na jej premierę.

Prace nad Silent Hill 2 Remake trwają od trzech lat. Produkcja znajduje się w zaawansowanej fazie

Piotr Babieno – prezes Bloober Team – podczas GPW Innovation Day zdradził, że prace nad Silent Hill 2 Remake trwają od trzech lat i znajdują się obecnie w zaawansowanej fazie. Rodzimy zespół znajduje się bowiem na etapie szlifowania poszczególnych elementów produkcji. Kiedy natomiast możemy spodziewać się premiery? Babieno podkreślił, że termin debiutu gry zależy od Konami, ale zdaniem szefa krakowskiego studia japońska firma powinna wkrótce podzielić się informacjami na ten temat.

Prezes Bloober Team poinformował również, że budżet Silent Hill 2 Remake jest w całości pokrywany przez Konami. Dodatkowo krakowski zespół otrzymuje już pieniądze za realizację kolejnych istotnych etapów produkcji.

Bloober Team już zarabia, już jesteśmy na etapie, w którym otrzymujemy środki za każdy kolejny milestone i oczywiście mamy na tym jakąś marżę. Natomiast tak, będziemy partycypować również w przypadku sukcesu – będziemy jego bezpośrednimi beneficjentami – informuje Babieno.

Szef polskiego studia przyznał także, że zarówno Konami, jak i Bloober Team spodziewają się dużego zainteresowania produkcją. „Wewnętrzne badania” japońskiej firmy oraz „partnerów handlowych” rodzimego zespołu wskazują, że w przypadku Silent Hill 2 Remake można liczyć na „co najmniej kilku milionów sprzedanych sztuk”, co oczywiście będzie mieć wpływ na wyniki finansowe rodzimego zespołu.

Przypomnijmy, że Silent Hill 2 Remake powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5. Sony zadbało jednak jedynie o czasową ekskluzywność, dlatego z czasem tytuł będzie mógł pojawić się także na sprzętach Microsoftu. Produkcja Bloober Team doczekała się już również własnej karty produktu na Steam, gdzie udostępniono m.in. wymagania sprzętowe dla wersji PC.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!