Civilization 7 już powstaje. Firaxis Games potwierdza prace nad kolejną grą

Wincenty Wawrzyniak
2023/02/17 22:00
0
0

Studio potwierdziło, że trwają prace nad kolejną grą z serii. Dowiedzieliśmy się też, że, niestety, z Firaxis Games odeszli Steve Martin i Jake Solomon.

Przedstawiciele studia Firaxis Games poinformowali, że powstaje już kolejna część serii Sid Meier’s Civilization. Informacja została udostępniona w postaci wpisu na oficjalnym profilu marki na Twitterze. Niestety, poza tym nie dowiedzieliśmy się nic więcej, a sama wieść o sequelu raczej nikogo nie zaskakuje – szósta ukazała się ponad sześć lat temu i tyle właśnie dzieliło ją od premiery poprzedniej odsłony.

Civilization 7 już powstaje. Firaxis Games potwierdza prace nad kolejną grą

Powstaje kolejna część Sid Meier’s Civilization

Najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości otrzymamy już prawdziwe konkrety na ten temat – na razie pozostaje jednak cierpliwie czekać.

Warto jednak zaznaczyć, że szeregi Firaxis Games opuścili Steve Martin (deweloper przewodził studiu od 27 lat) oraz Jake Solomon, znany także z XCOM: Enemy Unknown czy Marvel’s Midnight Suns. W oświadczeniu prasowym poinformowano, iż nowym szefem studia została Heather Hanzen, a sam zespół ma wejść w nową erę tworzenia. Dowiedzieliśmy się również, że prace nad siódmą częścią będą nadzorowane przez Eda Beach’a, który został dyrektorem kreatywnym produkcji.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!