Seria Resident Evil nadal popularna jak diabli. Czołówka rankingu Capcomu

DK
2022/08/02 17:45

Producent RE opublikował najnowsze dane dotyczące sprzedaży horrorów.

Capcom zaktualizowało listę tytułów Premium. Trafiają na nią gry, które rozeszły się w liczbie milion i więcej egzemplarzy. Najnowsze dane dotyczą wyników do końca II kwartału 2022 (czyli do końca czerwca 2022). Niezmiennie czołowe lokaty w tym rankingu zajmują poszczególne odsłony Resident Evil.

Seria Resident Evil nadal popularna jak diabli. Czołówka rankingu Capcomu

Najwyżej jest Monster Hunter: World z wynikiem 18.3 miliona sprzedanych egzemplarzy. Niemniej na kolejnych miejscach plasują się poszczególne odsłony cyklu. I tak na przykład dowiadujemy się, że od momentu premiery do końca II kwartału 2022 Resident Evil 7 znalazło już 11 milionów nabywców. To daje horrorowi drugie miejsce na liście Premium. Na koniec I kwartału tytuł osiągnął sprzedaż 10.8 milionów. Oznacza to, że gracze nadal interesują się produkcją z 2017.

GramTV przedstawia:

Na 4. miejscu znajduje się Resident Evil 2 z wynikiem 9.8 zakupionych kopii, natomiast na 6. – Resident Evil 5 (8,3 miliona). Najnowsza część cyklu, RE Village, osiągnęła do końca czerwca 2022 wynik 6.4 miliona sprzedanych egzemplarzy. Zapewne ta liczba pójdzie w górę pod koniec tego roku, bowiem wtedy wyjdzie rozszerzenie do Village.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!