Rosja ma problem z elfami. Władca Pierścieni „rosnącym” zagrożeniem

Radosław Krajewski
2023/12/18 14:00
2
0

Współpracownik Władimira Putina przedstawił nowe zagrożenie dla Rosji, którymi okazały się elfy.

Rosja przyzwyczaiła nas już do swoich absurdów i walki z różnymi trendami społecznymi i kulturowymi. Ich najnowszym przeciwnikiem okazują się elfy i rosnąca popularność elfickiego języka znanego Władcy Pierścieni autorstwa J.R.R. Tolkiena. Zdaniem deputowanego z Rady ds. Stosunków Międzyetnicznych przy prezydencie Władimirze Putinie, Andrieju Chudolejewie, stanowi to zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju.

Rosja ma problem z elfami. Władca Pierścieni „rosnącym” zagrożeniem

Rosja na wojnie z elfami z Władcy Pierścieni

Swoje obawy poparł badaniami z ostatniego spisu powszechnego przeprowadzonego w 2021 roku. W nim ponad 12 tysięcy osób w rubryce pochodzenie etniczne wpisało elf. Stanowi to znaczący wzrost względem poprzedniego spisu ludności, gdzie tylko ponad tysiąc obywateli określiło się mianem elfa lub goblina. Chudolejew przyznał, że rodzi to poważne obawy, biorąc pod uwagę, że zgodnie z rosyjską konstytucją narodowość określana jest na podstawie tego, jak dana osoba się identyfikuje.

Nie poruszałbym tego tematu, ale w każdym mieście spotykam nauczycieli, którzy mówią mi, że mają dzieci uczące się języka elfickiego. Uważam to za poważne zagrożenie.

GramTV przedstawia:

Deputowany dodał, że wyszukiwarka Yandex, rosyjska alternatywa dla Google, pozwala na tłumaczenie języka elfickiego. Translator nie obsługuje jednak wszystkich języków, dialektów i gwar, które obowiązują w Rosji.

Elficki z Władcy Pierścieni dołączył więc do języka angielskiego, który według przewodniczącego Dumy Państwowej, Waczesława Wołodina, jest językiem martwym i jego czas już minął. W maju na posiedzeniu rady w Mińsku na Białorusi przyznał, że rosyjscy uczniowie powinni przyswajać chiński.

Komentarze
2
Yarod
Gramowicz
19/12/2023 13:04
Fun_g_1_2_3 napisał:

Elfy i gobliny? Zawasze myślałem, że w Rosji dominują trolle...

A ja myślałem, że orki, te co bardziej bezmyślne w wydaniu Tolkienowskim

Fun_g_1_2_3
Gramowicz
18/12/2023 16:21

Elfy i gobliny? Zawasze myślałem, że w Rosji dominują trolle...