Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Rockstar pracuje nad remasterem GTA 4? Gra może zostać okrojona z zawartości

Radosław Krajewski
2021/11/09 14:20

Po trylogii remasterów oraz wydaniu GTA 5 na konsole nowej generacji, Rockstar ma przygotować odświeżoną wersję czwartej odsłony serii.

Plotki o remasterach trzech części GTA pojawiały się w sieci od dłuższego czasu. W końcu Rockstar zapowiedział GTA: The Trilogy Definitive Edition, w którym otrzymamy odświeżone wersje GTA III, GTA: Vice City, oraz GTA: San Andreas. Pod koniec października studio podzieliło się pierwszym zwiastunem produkcji, wyznaczając premierę na 11 listopada. Rockstar pracuje również nad ulepszoną wersją GTA V, przeznaczoną dla konsol nowej generacji, która pierwotnie miała pojawić się jeszcze w tym roku, ale została opóźniona na marzec 2022 roku. Deweloper nie zamierza poprzestać wyłącznie na tych odsłona swojej popularnej serii i według plotek już pracuje nad remasterem Grand Theft Auto 4.Rockstar pracuje nad remasterem GTA 4? Gra może zostać okrojona z zawartościDwa niezależne źródła podały, że Rockstar opracowuje odświeżoną wersję czwartej odsłony GTA na PC, Xbox One, Xbox Series X/S oraz PlayStation 4 i PlayStation 5. Jako pierwsze informację podało anonimowane źródło na forum 4chan, a plotki potwierdził znany insider RalphsValve. Według ich doniesień, remaster miałby zadebiutować w czwartym kwartale 2023 roku i zaoferować odświeżoną wersję podstawowej gry wraz z pakietem Episodes from the Liberty City, czyli dodatkami The Lost and Damned i The Ballad of Gay Tony.

GTA 4 Remastered zaoferuje grafikę przypominającą piątą odsłonę cyklu wraz z systemem pogodowym znanymi z Red Dead Redemption 2. Dodatkowo Liberty City będzie mogło pochwalić się większą liczbą NPC oraz zagęszczeniem ruchu na drogach. Twórcy podobnie jak w GTA: The Trilogy Definitive Edition, skorzystają z mechaniki rozgrywki z GTA V, w tym sterowania, modelu strzelania oraz wyboru broni. Produkcja ma również przygotowywać graczy na nadejście GTA 6 i zawierać przynajmniej trzy easter eggi, w tym bilbord na lotnisku z panoramą Chicago.

GramTV przedstawia:

Jest również jedna zła informacja, gdyż Rockstar ma skupić się wyłącznie na odświeżeniu trybu dla pojedynczego gracza. GTA 4 Remastered nie otrzyma trybów sieciowych, które po raz pierwszy w serii zadebiutowały właśnie w tej części. Deweloper nie odniósł się do tych plotek, więc na ogłoszenie gry zapewne przyjdzie nam poczekać jeszcze jakiś czas. Przypomnijmy, że GTA: The Trilogy Definitive Edition powstawało przez ponad dwa lata, więc niewykluczone, że remaster czwartej odsłony Grand Theft Auto jest dopiero na wczesnym etapie rozwoju.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
Wicket
Gramowicz
09/11/2021 17:54

Fajnie by bylo gdyby zmnieni troche fabule i dodali wiecej opcjii wydawania kasy (domy, biznesy), dlatego ze w pewnym momecie gry fabula schodzi na psy i poza wykonywaniem nudnych klip&paste misjii nie ma co robic .