Resident Evil 4 Remake będzie powiązane z Resident Evil Village?

Mikołaj Ciesielski
2022/06/06 08:05

Zwiastun odświeżonej wersji gry stał się źródłem spekulacji.

Resident Evil 4 Remake będzie powiązane z Resident Evil Village?

Na ostatnim pokazie State of Play doczekaliśmy się zapowiedzi Resident Evil 4 Remake. W trakcie wydarzenia Sony poznaliśmy datę premiery gry, a także mieliśmy okazję zobaczyć pierwszy zwiastun. Jak zawsze w takich przypadkach, fani serii dokładnie przeanalizowali trailer w poszukiwaniu różnego rodzaju „smaczków” i okazuje się, że odświeżona wersja Resident Evil 4 może zawierać nawiązania, a nawet być powiązana z wydanym w ubiegłym roku Resident Evil Village.

Użytkownik forum Reddit, posługujący się pseudonimem „kaijumediajames”, zauważa, że w zwiastunie Resident Evil 4 Remake możemy zobaczyć wyryty w skale rysunek, przypominający nieco symbol używany przez kult Matki Mirandy – antagonistki ze wspomnianego wyżej Resident Evil Village.

Oczywiście oba symbole nie są dokładnie takie same, ale podobieństwo widoczne jest gołym okiem. To jednak nie koniec wskazówek. W trailerze pojawia się bowiem również mężczyzna, którym najprawdopodobniej jest Saddler – główny antagonista z Resident Evil 4. Zdaniem graczy postać zaprezentowana w zwiastunie przypomina jedną z form Matki Mirandy, co ma stanowić potwierdzenie teorii, jakoby obie produkcje były ze sobą powiązane.

Niewykluczone więc, że w trakcie prac nad odświeżoną wersją gry Capcom wprowadzi kilka fabularnych poprawek, by połączyć ze sobą wydarzenia zaprezentowane w Resident Evil 4 i Resident Evil Village. Na ten moment nie pozostaje nam jednak nic innego, jak cierpliwie czekać na premierę gry lub kolejne materiały zawierające różnego rodzaju wskazówki.

Na koniec przypomnijmy, że Resident Evil 4 Remake zadebiutuje na rynku dokładnie 24 marca 2023 roku. Gra zmierza na komputery osobiste, a także konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Zgodnie z zapowiedziami odświeżona wersja produkcji Capcomu „zachowa esencję oryginału”, ale fani serii mogą liczyć na „świeże wrażenia”.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Sanders-sama
Gramowicz
06/06/2022 12:18

O ile z symbolem sie zgodzę, to Saddler wygladający jak Miranda to juz naciagane.