Gracz Red Dead Redemption II został ukarany za zgłaszanie oszustów

Maria Wawrzyniak
2022/09/03 00:15

Członek społeczności gry Red Dead Redemption II został ukarany za zgłaszanie oszustów do deweloperów ze studia Rockstar Games.

Jak podaje serwis PCGamesN, gracz znany jako Kevin Daly został ukarany za zgłaszanie oszustów w sieciowym trybie gry Red Dead Redemption II. W pierwszej kolejności gracz doniósł o swoich przygodach na forum w serwisie Reddit. Dziennikarze uzyskali również potwierdzenie od samego studia Rockstar Games, że wiadomości mailowe pokazane przez użytkownika są prawdziwe i dokumentują przebieg zdarzeń.

Gracz Red Dead Redemption II został ukarany za zgłaszanie oszustów

Red Dead Redemption II – gracz dostał bana za uczciwość?

W trakcie grania w Red Dead Online gracz spotkał sporo oszustów. Postanowił więc wysłać raport do twórców – wraz z nagraniami i ksywkami oszustów. Co jednak ciekawe, otrzymał później wiadomość, że Rockstar Games obecnie nie akceptuje zgłaszania oszustów w Red Dead Redemption II. Po pewnym czasie naprzykrzania się deweloperowi konto użytkownika zostało zawieszone na 30 dni za złamanie warunków użytkowania – dodatkowo jego cały ekwipunek i postępy miały zostać zresetowane.

Jak nietrudno się domyślić, gracz nie pogodził się z wyrokiem. Co więcej, cały jego ekwipunek oraz postępy zostały zresetowane. Wkrótce użytkownik otrzymał kolejną wiadomość, w której zapewniono, że informacja o nieprzyjmowaniu raportów o oszustach jest błędna, a Rockstar Games poważnie traktuje przypadki oszustwa i griefingu. Nadawca przeprosił gracza i zostawił kilka wskazówek odnośnie do sposobów zgłaszania oszustów. Z drugiej strony, w e-mailu wysłanym do redakcji PCGamesN studio zapewniło, że wstępna informacja była efektem nieporozumienia.

GramTV przedstawia:

Na ten moment nie wiemy, jak sytuacja się zakończyła. Wiemy natomiast, że gracz odzyskał swoją postać z całym ekwipunkiem – tyle że na pierwszym poziomie zamiast setnego. Daly czuje się zawiedziony postawą Rockstar Games. Nietrudno mu się dziwić.

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Red Dead Redemption 2 zadebiutowało 26 października 2018 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W wersji na PC gra pojawiła się w sprzedaży 5 listopada 2019 roku na platformach Rockstar Games Launcher oraz Epic Games Store, później także w sklepie Steam.

Komentarze
7
wiko
Redaktor
04/09/2022 13:29
SebekPL2 napisał:

​Jak nietrudno się domyślić, gracz nie pogodził się z wyrokiem. Co więcej, cały jego ekwipunek oraz postępy.Poprawcie to bo nie ma ładu i składu

Już poprawione, dzięki za uwagę! :)

Bruce
Gramowicz
03/09/2022 13:29

Bo T2 i Rockstar są zajęci liczeniem $ z GTA Online.

Headbangerr
Gramowicz
03/09/2022 11:19
SebekPL2 napisał:

Poprawcie to bo nie ma ładu i składu

Podobnie, jak w większości twoich komentarzy na gram.pl, wliczając dwa poniższe.

SebekPL2
Gramowicz
03/09/2022 08:37

Dla nich rdr2 online już nie istnieje, wycisneli z tego tyle hajsu ile się "dały" wg nich to i nie ma sensu zawracać sobie tym głowy.

SebekPL2
Gramowicz
03/09/2022 08:36

​Jak nietrudno się domyślić, gracz nie pogodził się z wyrokiem. Co więcej, cały jego ekwipunek oraz postępy.Poprawcie to bo nie ma ładu i składu

JakiśNick
Gramowicz
03/09/2022 08:13

"Co więcej, cały jego ekwipunek oraz postępy. "

komuś tu chyba obcięło zdanie :)

Sanders-sama
Gramowicz
03/09/2022 00:18

Take Two i Strauss Zelnick w pigułce.