QuakeCon 2021: Skyrim z łowieniem ryb. Anniversary Edition zapowiedziane

Maria Wawrzyniak
2021/08/20 09:00

Kolejną zapowiedzią, jaką otrzymaliśmy podczas tegorocznej edycji wydarzenia QuakeCon, jest specjalna edycja gry The Elder Scrolls V: Skyrim.

Bethesda postanowiła przedwcześnie rozpocząć świętowanie 10. urodzin legendarnej gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia QuakeCon zapowiedziano bowiem specjalną edycję pod tytułem Anniversary Edition, która zadebiutuje na rynku dokładnie dziesięć lat po premierze oryginału, czyli 11 listopada 2021 roku. Gra będzie dostępna na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Dziesięć lat wspominek oraz niesamowitego wsparcia to jednak nie wszystko – twórcy ogłosili, że w nowej edycji znajdziemy zupełnie nową mechanikę: łowienie ryb.

Na tym nie koniec! Oprócz łowienia ryb otrzymamy dostęp do dwóch innych atrakcji z Creation Club: trybu survival oraz nowych zadań związanych z Saints and Seducers. Anniversary Edition będzie zawierać nie tylko wszystkie trzy rozszerzenia, ale również ponad 500 kreacji prosto z Creation Club, w co wchodzą między innymi nowe questy, dungeony, bossowie, bronie, zaklęcia i wiele więcej.

GramTV przedstawia:

Ujawniono, że posiadacze The Elder Scrolls V: Skyrim w wersji Special Edition na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X i Series S (razem z subskrybentami Xbox Game pass) będą mogli za darmo zaktualizować grę do wersji Anniversary Edition. Pozostałe osoby będą mogły zakupić upgrade – ceny jednak nie poznaliśmy.

Przypomnijmy jeszcze, że gra The Elder Scrolls V: Skyrim pojawiła się na rynku 11 listopada 2011 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox 360. W 2016 roku doczekaliśmy się z kolei wersji Special Edition, czyli remastera oferującego sporo usprawnień graficznych.

Komentarze
3
MisioKGB
Gramowicz
20/08/2021 18:04

Hajs się musi zgadzać, ale z tym to już przesada imo.

Karanthir666
Gramowicz
20/08/2021 16:20

Coś czuję, że Bethesdzie oberwie się od pc-towców i posiadaczy PS4.

SebekPL2
Gramowicz
20/08/2021 11:13

To już nawet nie jest zabawne. Płatna wersja special edition z paroma modami jako kolejny re-release...